X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent przedłużył udział Polaków w misji szkoleniowej w Bośni i Hercegowinie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 17:42
Polscy żołnierze będą dłużej uczestniczyć w unijnej misji w Bośni i Hercegowinie - zdecydował Prezydent Andrzej Duda. Postanowienie w tej sprawie zostało opublikowane w Monitorze Polskim.
Polscy żołnierze - zdj. ilustracyjne
Polscy żołnierze - zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Paweł Supernak

Zgodnie z postanowieniem prezydenta, polski kontyngent wojskowy (PKW) będzie nadal liczył do 50 żołnierzy i pracowników oraz zostanie użyty w operacji UE Althea w Bośni i Hercegowinie od 9 listopada br. do 8 listopada 2020 r.

PL do Libanu PAP 1200.jpg
Polscy żołnierze po 10 latach wracają na misję pokojową do Libanu

PKW jest operacyjnie podporządkowany dowódcy sił UE, pod względem kierownictwa narodowego podlega ministrowi obrony za pośrednictwem szefa Sztabu Generalnego WP.

Polska misja od 15 lat

Polska uczestniczy w unijnej misji szkoleniowo-doradczej Althea od grudnia 2004 r., kiedy - zgodnie z decyzją szczytu NATO - Unia Europejska przejęła od NATO odpowiedzialność za misje stabilizacyjną. Siły EUFOR Althea działają we współpracy z sojuszem.

Polscy żołnierze są na Bałkanach od roku 1992, kiedy sekretarz generalny ONZ zaprosił Polskę do udziału w siłach ochronnych ONZ w byłej Jugosławii; w 1995 r. weszli w skład sił zaprowadzania pokoju IFOR, a później dowodzonych przez NATO sił stabilizacyjnych SFOR.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ćwiczenia Global Thunder. Polscy piloci F-16 eskortowali bombowce z USA

Misja PKW polega na wymianie doświadczeń z siłami zbrojnymi Bośni i Hercegowiny, kontakcie z ludnością i wspieraniu lokalnych władz.


mbl

Czytaj także

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z patentami oficerskimi. Ukończyli kurs Agrykola

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 09:38
157 żołnierzy rezerwy oraz 46 żołnierzy obrony terytorialnej, absolwentów pierwszej edycji kursu oficerskiego Agrykola, odebrało w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu patenty oficerskie. Są one symbolem zaszczytu i godności bycia oficerem Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak o zakupie F-35: negocjacje są na dobrej drodze

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 21:49
Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej powiedział w programie "Gość Wiadomości", że negocjacje prowadzone w celu zakupu samolotów F-35 dla polskiego lotnictwa, są bliskie zakończenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Służymy Niepodległej". MON zaprasza na pikniki z okazji Dnia Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:29
Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na pikniki "Służymy Niepodległej", organizowane w przeddzień Dnia Niepodległości. Resort zachęca do udziału w imprezach, które odbędą się 10 listopada w 34 miastach Polski.
rozwiń zwiń