X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Rzepa (PSL): zamierzamy dalej budować Koalicję Polską

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 08:20
- PSL zawsze popiera wartości chrześcijańskie i dobre rozwiązania dla Polaków. Od 124 lat to się nie zmienia - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa, poseł PSL. - Koalicja Polska to projekt, który zamierzamy dalej budować. Musimy być otwarci na inne środowiska - dodał.
Audio
  • 14.11.2019, "24 Pytania - Rozmowa Poranka". Gość: Jarosław Rzepa, PSL
nz Jarosław Rzepa, poseł PSL
n/z Jarosław Rzepa, poseł PSLFoto: tb/PR24

Jarosław Rzepa to nowo wybrany poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, wieloletni samorządowiec z Pomorza Zachodniego. W audycji mówił m.in. o tym, czym różni się praca posła od bycia samorządowcem.

PSL otwarty na inne środowiska

- Bycie posłem, to nowe wyzwanie, duża zmiana w życiu. Dla mnie to nowe doświadczenie, mocno się temu wszystkiemu przyglądam. Na poziomie regionalnym polityka jest bardziej przyziemna, a decyzje zapadają szybciej - stwierdził Jarosław Rzepa w PR24.

Gość PR24 mówił o politycznej kuchni, Koalicji Polskiej oraz "pakiecie senackim", jako tych politycznych projektach, które okazały się dla PSL-u, w ostatnich wyborach, rozwiązaniami korzystnymi.

- Koalicja Polska to projekt, który zamierzamy dalej budować. Musimy być otwarci na inne środowiska. A rozmowy w ramach "pakietu senackiego" były trudne, ale efekt tego porozumienia jest pozytywne. Dobrze, że scena polityczna jest różnorodna, a Senat to nie będą decyzje podejmowane z godziny na godzinę czy z nocy na noc - stwierdził.

Podczas rozmowy ze Stanisławem Janeckim odniósł się też do ostatnich politycznych wyborów Pawła Kukiza. - Paweł Kukiz miał propozycję objęcia dwóch najważniejszych stanowisk: wicemarszałka Sejmu i szefa klubu Koalicji Polskiej. Decyzje podjął jaki podjął - stwierdził.

Marszałek Senatu mocno konsyliacyjny

Czytaj także:
Radosław Fogiel 1200.jpg
Radosław Fogiel: to PiS ma największy klub w Senacie

Poseł Jarosław Rzepa odwoła się ponadto do znajomości z nowo wybranym marszałkiem Senatu, prof. Tomaszem Grodzkim. Mówił o jego doświadczeniu i osiągnięciach jako ordynatora jednego ze szczecińskich szpitali. - To człowiek mocno konsyliacyjny - stwierdził, a w odniesieniu do formacji politycznej którą reprezentuje przypomniał, że "PSL zawsze popiera wartości chrześcijańskie i dobre rozwiązania dla Polaków".

-  Od 124 lat to się nie zmienia - podsumował. 

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] M. Sawicki: chciałbym, aby Kosiniak-Kamysz kandydował na prezydenta

Jarosław Rzepa w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył ponad 12 tysięcy głosów. Otrzymał mandat poselski z listy Koalicja Polska PSL-Kukiz'15. Przez ostatnie lata był samorządowcem - wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego.

Rozmawiał Stanisław Janecki

PR24/tb

____________________ 

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 7.15

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Lider PSL: Dawid pokonał Goliata, mogę i ja

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 07:29
- Trzeba sprawdzić, czy Andrzeja Dudy nie należy postawić przed Trybunałem Stanu - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Wskazał, że bez wyborców PSL, Lewicy i PO nie uda się wygrać wyborów prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Maciej Onasz: każda nieobecność w Senacie może mieć spore konsekwencje polityczne

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 08:57
- Marszałek Senatu jest formalnie trzecią osobą w państwie. Ma on prawo wystąpienia z orędziem. Pytanie, czy wykorzysta te uprawnienie oraz czy będzie to narzędzie walki z obozem Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy nowego przewodniczącego klubu parlamentarnego PSL-Koalicja Polska

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 11:22
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz został przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL-Koalicja Polska - przekazał poseł tego klubu Paweł Kukiz. PSL zarekomendowało na stanowisko wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, na wicemarszałka Senatu - Michała Kamińskiego. Szefem Rady został Paweł Kukiz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Witek marszałkiem Sejmu IX kadencji. Piotr Semka: Borys Budka zastosował sprytny chwyt

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 16:16
- Borys Budka uznał, że jest to dobra okazja do sprytnego chwytu. Ogłosił, że Koalicja Obywatelska nie wystawi kandydata na marszałka Sejmu, licząc, że PiS postąpi podobnie w Senacie, uzna prawo każdego największego ugrupowania do posiadania marszałka - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Piotr Semka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Murdzek o nowym Senacie: to nadzieja na wyższą jakość debaty publicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 09:30
- Z ogromną nadzieją wysłuchałem przemówień najważniejszych osób w państwie. Zawierały nadzieję na nową jakość dialogu – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Murdzek (Porozumienie). Gościem audycji był także Paweł Zalewski (Platforma Obywatelska). 
rozwiń zwiń