more_horiz
Wiadomości

Jarosław Rzepa (PSL): zamierzamy dalej budować Koalicję Polską

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 08:20
- PSL zawsze popiera wartości chrześcijańskie i dobre rozwiązania dla Polaków. Od 124 lat to się nie zmienia - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa, poseł PSL. - Koalicja Polska to projekt, który zamierzamy dalej budować. Musimy być otwarci na inne środowiska - dodał.
Audio
  • 14.11.2019, "24 Pytania - Rozmowa Poranka". Gość: Jarosław Rzepa, PSL
nz Jarosław Rzepa, poseł PSL
n/z Jarosław Rzepa, poseł PSLFoto: tb/PR24

Jarosław Rzepa to nowo wybrany poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, wieloletni samorządowiec z Pomorza Zachodniego. W audycji mówił m.in. o tym, czym różni się praca posła od bycia samorządowcem.

PSL otwarty na inne środowiska

- Bycie posłem, to nowe wyzwanie, duża zmiana w życiu. Dla mnie to nowe doświadczenie, mocno się temu wszystkiemu przyglądam. Na poziomie regionalnym polityka jest bardziej przyziemna, a decyzje zapadają szybciej - stwierdził Jarosław Rzepa w PR24.

Gość PR24 mówił o politycznej kuchni, Koalicji Polskiej oraz "pakiecie senackim", jako tych politycznych projektach, które okazały się dla PSL-u, w ostatnich wyborach, rozwiązaniami korzystnymi.

- Koalicja Polska to projekt, który zamierzamy dalej budować. Musimy być otwarci na inne środowiska. A rozmowy w ramach "pakietu senackiego" były trudne, ale efekt tego porozumienia jest pozytywne. Dobrze, że scena polityczna jest różnorodna, a Senat to nie będą decyzje podejmowane z godziny na godzinę czy z nocy na noc - stwierdził.

Podczas rozmowy ze Stanisławem Janeckim odniósł się też do ostatnich politycznych wyborów Pawła Kukiza. - Paweł Kukiz miał propozycję objęcia dwóch najważniejszych stanowisk: wicemarszałka Sejmu i szefa klubu Koalicji Polskiej. Decyzje podjął jaki podjął - stwierdził.

Marszałek Senatu mocno konsyliacyjny

Czytaj także:
Radosław Fogiel 1200.jpg
Radosław Fogiel: to PiS ma największy klub w Senacie

Poseł Jarosław Rzepa odwoła się ponadto do znajomości z nowo wybranym marszałkiem Senatu, prof. Tomaszem Grodzkim. Mówił o jego doświadczeniu i osiągnięciach jako ordynatora jednego ze szczecińskich szpitali. - To człowiek mocno konsyliacyjny - stwierdził, a w odniesieniu do formacji politycznej którą reprezentuje przypomniał, że "PSL zawsze popiera wartości chrześcijańskie i dobre rozwiązania dla Polaków".

-  Od 124 lat to się nie zmienia - podsumował. 

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] M. Sawicki: chciałbym, aby Kosiniak-Kamysz kandydował na prezydenta

Jarosław Rzepa w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył ponad 12 tysięcy głosów. Otrzymał mandat poselski z listy Koalicja Polska PSL-Kukiz'15. Przez ostatnie lata był samorządowcem - wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego.

Rozmawiał Stanisław Janecki

PR24/tb

____________________ 

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 7.15

Zobacz także

Zobacz także