X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Elżbieta Witek: cały czas liczę, że prezes NIK podejmie właściwą decyzję

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 18:10
- W sprawie odwołania prezesa NIK mogą być przygotowane zmiany ustawowe - podkreśliła w piątek marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jak zastrzegła - będą one zgodne z konstytucją i nie będą wymagały jej zmiany. Wskazała też, że liczy, że prezes NIK sam poda się do dymisji. 
Audio
  • Marszałek Sejmu Elżbieta Witek: nie wpłynęła decyzja o rezygnacji prezesa NIK (IAR)
  • Elżbieta Witek: zmiany ustawowe nie będą wymagały zmiany konstytucji (IAR)
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek
Marszałek Sejmu Elżbieta WitekFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
  • Elżbieta Witek poinformowała, że w poniedziałek zostaną przedstawione propozycje zmian ustawowych ws. prezesa NIK
  • Marszałek Sejmu podkreśliła, że propozycje będą zgodne z konstytucją i nie będą wymagały jej zmiany
  • Czekamy do przyszłego tygodnia - poinformowała pytana o ewentualną rezygnację Mariana Banasia

Marszałek Sejmu pytana przez dziennikarzy w Sejmie, co jest wariantem B, o którym mówił premier Mateusz Morawiecki, w przypadku gdyby Marian Banaś sam nie podał się do dymisji, czy są przygotowywane jakieś zmiany ustawowe, odparła: "Mogą być przygotowane ustawowe zmiany. Na pewno zgodne z konstytucją - to od razu bym chciała powiedzieć".

Zapowiedziała, że szczegóły te przedstawi w poniedziałek rzeczniczka PiS.

Czasami zdarzają się takie sytuacje, których prawo nie przewiduje, czyli tak zwane luki i ta luka powinna być wypełniona. Myślę, że w tym kierunku klub będzie szedł - powiedziała. 

Pytana o piątkową wizytę wiceprezesa NIK Tadeusza Dziuby w Sejmie marszałek Sejmu odpowiedziała, że nie dotyczyła ona sprawy Mariana Banasia.

Czekamy do przyszłego tygodnia

banaś 1200 pap.jpg
Marian Banaś o zarzutach wobec niego: kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo

- Liczyliśmy na to, że pan prezes jednak tą rezygnację złoży i mam nadzieję, że tak się stanie. Nikt nie powiedział, że to będzie w piątek. Czekamy do przyszłego tygodnia - powiedziała marszałek Sejmu.

Marszałek wskazała, że ustawa o NIK "ma enumeratywnie wymienione okoliczności, które powoduje, że prezes Najwyższej Izby Kontroli przestaje być prezesem Najwyższej Izby Kontroli, jest odwoływany przez Sejm". - Ale życie pokazuje, że czasami zdarzają się sytuacje, których prawo nie przewiduje - podkreśliła Witek. - Z informacji, jakie mam, klub wtedy będzie pracował na zmianami legislacyjnymi, ale zgodnymi z konstytucją. Nie będzie to wymagało zmiany konstytucji" - dodała marszałek.

Czas do namysłu

- Prezes NIK Marian Banaś ma czas do namysłu, żeby podjąć właściwą decyzję - powiedziała Elżbieta Witek. - W piątek Marian Banaś ani sam nie przyszedł, ani pocztą nie przysłał dymisji - podkreśliła.

Dopytywana, czy te zmiany będą konieczne, czy może jednak prezes NIK poda się do dymisji zaznaczyła, że nie ma wiedzy, co ma w głowie prezes NIK.

- Nie wiem co zrobi pan prezes. Ma czas do namysłu, żeby podjąć właściwą decyzję w świetle tych wszystkich okoliczności o jakich słyszymy i o których wiemy - powiedziała marszałek Sejmu. - Cały czas liczę, że podejmie właściwą decyzję - dodała.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marszałek Sejmu powołała nowych wiceprezesów NIK. Ich kandydatury rekomendował Marian Banaś

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 18:10
Marszałek Sejmu powołała Marka Opiołę i Tadeuza Dziubę na wiceprezesów Najwyższej Izby Kontroli. Wcześniej ich kandydatury pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja do spraw kontroli państwowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Sługocki: w interesie Mariana Banasia jest wyjaśnienie sprawy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 11:37
- Członkowie Prawa i Sprawiedliwości również mieli czy mają wiele wątpliwości co do transparentności tego procesu i nieskazitelnej czystości w postępowaniu Mariana Banasia - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Sługocki, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń