X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Socjolog: nie sądzę, żeby Szymon Hołownia był czarnym koniem w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 13:03
- Nie sądzę, żeby Szymon Hołownia był czarnym koniem w wyborach prezydenckich, ale jego popularność powoduje, że w sondażach będzie miał stosunkowo wysokie poparcie. Może będzie ono oscylować w okolicach 20 procent - powiedział w PR24 socjolog prof. Henryk Domański. Gościem audycji był także politolog dr Łukasz Młyńczyk.
Audio
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: PAP/Marcin Obara

W sobotę ma się odbyć pierwsza debata kandydatów w prawyborach Platformy Obywatelskiej. O kandydaturę w wyborach prezydenckich powalczą Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Wkrótce mamy poznać także kandydatów innych ugrupowań. Niepolitycznym pretendentem jest natomiast dziennikarz Szymon Hołownia.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Piotr Semka: Szymon Hołownia w drugiej turze poprze kandydata opozycji

- Główną zaletą pana Jaśkowiaka jest to, że jest kimś z zewnątrz. Nie jest chyba identyfikowany z tak zwanym establishmentem Platformy Obywatelskiej. PO jednak wlecze za sobą swój negatywny wizerunek. Pan Jaśkowiak prezentuje w pewnym sensie ożywczy nurt. I na tym może wygrać. Na korzyść Małgorzaty Kidawy-Błońskiej działa natomiast to, że jest ona od dawna kandydatką w prawyborach - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański.

PAP Andrzej Duda 1200.jpg
Prezydent: każdy kandydat jest godzien szacunku, robię swoje

"Będzie miał dobre wyniki w sondażach"

Jego zdaniem Szymon Hołownia może liczyć na stosunkowo dobre wyniki sondażowe. - Nie sądzę, żeby Szymon Hołownia był czarnym koniem w tych wyborach, ale jego popularność powoduje, że w sondażach jego poparcie będzie stosunkowo wysokie, być może będzie oscylować w okolicach 20 procent. Ale to już jest pewna prawidłowość, że tak właśnie się zdarza - podkreśl profesor.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Spotkanie kandydatów PO na prezydenta. "Najważniejsza batalia"

Łukasz Młyńczyk z kolei zwrócił uwagę na ewentualne korelacje pomiędzy kampanią prezydencką a tak zwaną sprawą Mariana Banasia, szefa NIK.

- To będzie jeden z elementów kampanii wyborczej. Może to być kłopotliwe zwłaszcza dla Andrzeja Dudy. Media będą to wykorzystywać, zadawać obecnemu prezydentowi pytania; dociekać, co PiS i prezydent mogliby w tej kwestii zrobić. Jednak nie sądzę, żeby ta sprawa miała pogrążyć Andrzeja Dudę - powiedział Łukasz Młyńczyk.

Więcej w nagraniach.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

---------------------

Data emisji: 05.12.2019

Godzina emisji: 11.06

Czytaj także

Ekspert: kandydatura Szymona Hołowni pokazuje, że Polacy mają dość upartyjnienia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 11:19
- Od czasu transformacji mamy w Polsce pewien problem, którym jest alienacja polityków od reszty społeczeństwa. Zainteresowanie kandydaturą Szymona Hołowni pokazuje, że Polacy mają powoli dość takiego stanu rzeczy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jarema Piekutowski (Nowa Konfederacja).
rozwiń zwiń