X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poseł PSL: sytuacja z Trybunałem Konstytucyjnym niczemu dobremu nie służy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 16:06
- Zastanawiam się, czy nadal w Polsce działa trójpodział władzy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa, poseł PSL. - W ostatnich latach tak częstych wystąpień w obronie sądów nie obserwowaliśmy - wskazał.
Audio
  • [6.12.19] Jarosław Rzepa: to, co się dzieje w polskim sądownictwie, jest niepokojące (Polskie Radio 24)
nz Jarosław Rzepa, poseł PSL
n/z Jarosław Rzepa, poseł PSLFoto: tb/PR24

Punktem wyjścia do rozmowy była sytuacja w sądownictwie. Zdaniem Jarosława Rzepy, ta sytuacja jest "bardzo niedobra". - To, co widzimy na polskich ulicach - spotkania pod sądami, czy to, że gdy komuś coś pasuje, to mówi, że to dobrze, a jeśli nie pasuje, to mówi, że to polityczne - tego kiedyś nie było - argumentował.

Zaradkiewicz 1200.jpg
"Lista Zaradkiewicza". Opublikowano nazwiska i funkcje sędziów powołanych w czasach PRL

Trójpodział władzy

- Zastanawiamy się, czy nadal w Polsce działa trójpodział władzy. Widzimy, co się dzieje z Trybunałem Konstytucyjnym - brak możliwości zadawania pytań kandydatom w komisjach sejmowych, głosowanie na siłę. To niczemu dobremu nie służy - zauważył gość Polskiego Radia 24.

W ocenie parlamentarzysty, "w ostatnich latach tak częstych wystąpień w obronie sądów nie obserwowaliśmy".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Bartłomiej Biskup: niektórzy sędziowie mylą niezależność z niezawisłością

W dalszej części rozmowy także o Donaldzie Tusku, polityce ekologicznej, oraz o planach wycofania ustawy dezubekizacyjnej. Przepisy w tej sprawie zapowiada SLD.

Jedna miara wobec wszystkich

Gość Polskiego Radia 24 zapytał retorycznie, "czy wszystkich można traktować jedną miarą". - Wydaje mi się, że byli tam też ludzie, którzy bardzo niesłusznie stracili swoje emerytury. Przepisy obniżające uposażenia nie powinny być zastosowane wobec wszystkich. Ci, którzy faktycznie prześladowali, męczyli, powinni mieć zabrane przywileje emerytalne - zaznaczył Jarosław Rzepa.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jarosław Rzepa (poseł PSL)

Data emisji: 6.12.19

Godzina emisji: 15.09


mbl

Czytaj także

"Debata Jedynki". A. Mularczyk: trwa wojna hybrydowa środowiska sędziowskiego z władzą ustawodawczą

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 19:30
- Część polskiego środowiska sędziowskiego prowadzi wojnę hybrydową z władzą ustawodawczą, z polskim rządem, kontestując i kwestionując prawo polskiego parlamentu do tego, żeby reformować wymiar sprawiedliwości - ocenił w "Debacie Jedynki" Arkadiusz Mularczyk z PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarzuty wobec prezesa Iustitii. Piotr Schab: ich liczba jest adekwatna

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 08:08
Piotr Schab w wywiadzie udzielonym "Rz" odpowiadając na pytanie o 55 zarzutów dyscyplinarnych postawionych prezesowi Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia Krystianowi Markiewiczowi odpowiedział, że liczba zarzutów jest adekwatna do działań podejmowanych przez sędziego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

S. Jastrzębowski: wymiar sprawiedliwości jest kulawy i gnije od środka

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 10:15
- Duża część środowiska sędziowskiego próbuje wywołać anarchię w wymiarze sprawiedliwości, po to, żeby "było tak, jak było" - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, publicysta. - To nie jest groźba anarchii, to już jest początek anarchii - mówił Piotr Cywiński z "Sieci".
rozwiń zwiń