X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent o sytuacji w wymiarze sprawiedliwości: mam nadzieję, że wróci do normalności

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 02:02
Andrzej Duda ma nadzieję, że po podpisaniu ustaw sądowych sytuacja w wymiarze sprawiedliwości wróci do normalności. Prezydent mówił o tym portalowi tvp.info podczas wizyty w Lubartowie.
Audio
  • Andrzej Duda zapowiada rozmowę o dalszym rozwoju Polski (IAR)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Jacek Szydłowski

- Liczę przede wszystkim na to, że też sędziowie będą się zachowywali odpowiedzialnie, że nie będą łamali prawa, a niestety spotykamy się z tym ostatnio - zauważył prezydent.

Andrzej Duda zaznaczył, że on w kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości "działa środkami legalnymi". - Złożyłem odpowiednie wnioski do Trybunału Konstytucyjnego. Robię to, co może zrobić zgodnie z konstytucją prezydent Rzeczpospolitej - stwierdził.

Marek Pęk 1200 PAP.jpg
"Nowe przepisy nie naruszają niezawisłości sędziowskiej". Senator Marek Pęk o ustawach sądowych

Podpisana wczoraj przez prezydenta nowelizacja ustawy o sądownictwie powszechnym i Sądzie Najwyższym wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania, które mogą utrudniać funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, a także za podważanie wyboru sędziów oraz za działalność publiczną, której nie można pogodzić z zasadami niezależności i niezawisłości sędziów.

Ponadto zgodnie z nowymi przepisami kandydata na stanowisko I prezesa SN będzie mógł zgłosić każdy sędzia. Jeśli będą problemy z wyborem prezesa i osiągnięciem kworum, to wybór będzie ważny, gdy zagłosuje za danym kandydatem 32 sędziów Sądu Najwyższego.

Duda zapowiada rozmowę o dalszym rozwoju Polski

Duda odniósł się też do zbliżających się wyborów prezydenckich. - Kolejnym zadaniem będzie rozwijanie gospodarki i budowanie społeczeństwa, które z jednej strony otrzymuje, ale z drugiej stronie też i z siebie daje, samo, z własnej woli, czyli pobudzanie młodych do wolontariatu, centra usług społecznych, które będą organizowane przez samorządy po to, żeby mieszkańcy mieli łatwiejszy dostęp do podstawowych usług - przekonywał.

duda lubartów2 1200 pap.jpg
Andrzej Duda ogłosił swój start w wyborach prezydenckich

Prezydent zaznaczył, że ważne jest podtrzymanie działania dotychczasowych rozwiązań. - Chcę, żeby to wszystko, co już do tej pory zostało zrobione, spokojnie mogło dalej funkcjonować, bo to, między innymi, miało poprawić jakość życia, czyli żeby to życie było spokojniejsze, łatwiejsze - mówił.

Postanowienie o dacie wyborów prezydenckich zostało już ogłoszone w Dzienniku Ustaw. W postanowieniu pojawiły się też terminy kalendarza wyborczego. Na złożenie zawiadomienia do Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetu wyborczego kandydaci będą mieli czas do 16 marca.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ryba: ustawa o sądach była konieczna dla dobra państwa

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 11:11
- Trzeba tę sprawę walki o sądy ostatecznie przeciąć, bo to jest rzecz skandaliczna. Jeśli sędzia Juszczyszyn, zamiast orzekać, chadza sobie po Sejmie, żąda jakichś podpisów - to urąga bezstronności politycznej czy powadze sądów. Trzeba to czyścić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk z KUL.
rozwiń zwiń