X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Izolatoria w każdym województwie. Kto do nich trafi?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 20:54
Wojewodowie i dyrektorzy szpitali zgodnie z poleceniem Ministra Zdrowia przygotowują izolatoria dla osób, które COVID-19 przechodzą łagodnie - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
Hotel Ikar w Poznaniu, gdzie uruchomiono izolatorium
Hotel Ikar w Poznaniu, gdzie uruchomiono izolatoriumFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Wiceminister SWiA Paweł Szefernaker odniósł się w ten sposób na Twitterze do wpisu rzecznik prasowej wojewody małopolskiego Joanny Paździo.

pap szpital koronawirus 1200.jpg
"Fundamentalna zmiana". Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu każdego szpitala

Paździo informowała, m.in., że Hotel Wyspiański w Krakowie wkrótce stanie się miejscem dla osób z łagodnymi objawami COVID-19. Pierwsze małopolskie izolatorium ma poprowadzić Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Funkcjonowanie szpitali powiatowych, hotele dla medyków oraz izolatoria w każdym województwie były tematami wideokonferencji przeprowadzonej w piątek przez kierownictwo MSWiA z wojewodami. W wideokonferencji uczestniczyli również przedstawiciele resortu zdrowia i GIS.

Nie wszyscy muszą być hospitalizowani

dworczyk tt_1200.jpg
Rząd: sprowadzono kilkadziesiąt milionów maseczek, rękawic, kombinezonów

W sobotę na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o uruchomieniu izolatoriów. Jak zaznaczył, są to miejsca, w których mogą przebywać pacjenci z wykrytym koronawirusem, ale niemający objawów lub ze skąpymi objawami. Dzięki pobytowi w izolatorium nie będą narażać swoich współdomowników na zarażenie.

Dodał, że w Warszawie, gdzie ma powstać dużo takich miejsc, podpisywane są ostatnie umowy na ich utworzenie. Zaznaczył również, że do izolatoriów trafi część pacjentów z jednoimiennego szpitala zakaźnego przy ul. Wołoskiej w Warszawie, bo nie wszyscy muszą być hospitalizowani.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wspólnie zadbajmy o tych, którzy najbardziej nas potrzebują". Apel wiceminister rodziny

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 13:18
Iwona Michałek, wiceszefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwróciła się z apelem do pozostających w domu w związku z pandemią koronawirusa. - Wspólnie zadbajmy o tych, którzy najbardziej nas potrzebują - mówiła Iwona Michałek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Szumowski: wykonujemy 6 tys. testów na dobę. Zakontraktowanych 800 tys. testów

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 13:45
- Wykonujemy około 6 tys. testów na obecność SARS-CoV-2 na dobę, ale możliwości laboratoriów są znacznie większe. W sumie mamy zakontraktowanych 800 tys. testów genetycznych - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że od dziś NFZ będzie płacił wszystkim szpitalom za przeprowadzone testy. 
rozwiń zwiń