more_horiz
Wiadomości

Święto Chrztu Polski. Akcja Katolicka zachęca do wywieszenia flagi 14 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 13:23
Akcja Katolicka w Polsce wraz z Fundacją "Słowo" zaprasza do świętowania Chrztu Polski. Zachęca do włączenia się 14 kwietnia w akcję "Wywieś flagę".
Flaga Polski
Flaga PolskiFoto: canon_shooter/Shutterstock.com

W informacji przekazanej w środę, jej inicjatorzy podkreślają, że wywieszanie w tym dniu flagi państwowej, "nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa, nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach".

Chrzest Polski Domena publiczna 1200.jpg
Święto Chrztu Polski. "Kluczowe wydarzenie w dziejach Polski"

Przypominają jednocześnie, że rok temu, 9 kwietnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa "Święto Chrztu Polski". Na mocy tej ustawy święto to, jest świętem państwowym obchodzonym 14 kwietnia.

Obchodzimy je dopiero drugi raz i z tego względu nie jest ono powszechnie przyjęte, dlatego inicjatorzy akcji zwracają się jeszcze raz do włączenia się w jej rozpropagowanie.

pkr

Zobacz więcej na temat: POLSKA Chrzest Polski

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem