more_horiz
Wiadomości

Poseł PSL: obecnie nie ma warunków do przeprowadzenia wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 14:08
- Władysław Kosiniak-Kamysz jasno powiedział, że wybory prezydenckie powinny odbyć się w bezpiecznym terminie, najlepiej za rok. Jednocześnie PSL nie będzie podważało tego, że prezydent mógłby sprawować wówczas swoją funkcję o rok dłużej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa, poseł PSL.
Audio
  • Jarosław Rzepa w rozmowie na temat wyborów prezydenckich ("Rozmowa PR 24")
Jarosław Rzepa
Jarosław RzepaFoto: PR24/AK

Tematem audycji były wybory prezydenckie w Polsce. - Nasz lider i kandydat jasno powiedział, że wybory prezydenckie powinny odbyć się w bezpiecznym terminie, najlepiej za rok. Jednocześnie PSL nie będzie podważało tego, że prezydent mógłby sprawować wówczas swoją funkcję o rok dłużej - przyznał gość Polskiego Radia 24. 

Władysław Teofil Bartoszewski 1200.jpg
Tusk wzywa do bojkotu wyborów. Władysław Teofil Bartoszewski: oddawanie walki walkowerem

- Ten czas sprzyja ku temu, by rozwiać wątpliwości dotyczące głosowania korespondencyjnego, być może dopuścimy też głosowanie internetowe, a być może częściowo głosowanie odbędzie się w normalnych warunkach. Po to właśnie jest ten rok - dodał. 

- Nie wiemy jaka sytuacja epidemiologiczna będzie w Polsce za rok, natomiast powinniśmy stworzyć sobie szansę przeprowadzenia wybory prezydenckie w spokojnych warunkach. Konstytucja daje nam ku temu możliwość i apeluję o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Chcemy przesunąć wybory prezydenckie na dogodny i bezpieczny dla naszych obywateli termin. Dziś nie ma warunków do ich przeprowadzenia - zaznaczył Jarosław Rzepa.

W audycji również temat Kół Gospodyń Wiejskich.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach 
Gość: Jarosław Rzepa (PSL)
Data emisji: 05.05.2020
Godzina emisji: 16.33

pkr


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem