more_horiz
Wiadomości

Poseł PSL: obecnie nie ma warunków do przeprowadzenia wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 14:08
- Władysław Kosiniak-Kamysz jasno powiedział, że wybory prezydenckie powinny odbyć się w bezpiecznym terminie, najlepiej za rok. Jednocześnie PSL nie będzie podważało tego, że prezydent mógłby sprawować wówczas swoją funkcję o rok dłużej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa, poseł PSL.
Audio
  • Jarosław Rzepa w rozmowie na temat wyborów prezydenckich ("Rozmowa PR 24")
Jarosław Rzepa
Jarosław RzepaFoto: PR24/AK

Tematem audycji były wybory prezydenckie w Polsce. - Nasz lider i kandydat jasno powiedział, że wybory prezydenckie powinny odbyć się w bezpiecznym terminie, najlepiej za rok. Jednocześnie PSL nie będzie podważało tego, że prezydent mógłby sprawować wówczas swoją funkcję o rok dłużej - przyznał gość Polskiego Radia 24. 

Władysław Teofil Bartoszewski 1200.jpg
Tusk wzywa do bojkotu wyborów. Władysław Teofil Bartoszewski: oddawanie walki walkowerem

- Ten czas sprzyja ku temu, by rozwiać wątpliwości dotyczące głosowania korespondencyjnego, być może dopuścimy też głosowanie internetowe, a być może częściowo głosowanie odbędzie się w normalnych warunkach. Po to właśnie jest ten rok - dodał. 

- Nie wiemy jaka sytuacja epidemiologiczna będzie w Polsce za rok, natomiast powinniśmy stworzyć sobie szansę przeprowadzenia wybory prezydenckie w spokojnych warunkach. Konstytucja daje nam ku temu możliwość i apeluję o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Chcemy przesunąć wybory prezydenckie na dogodny i bezpieczny dla naszych obywateli termin. Dziś nie ma warunków do ich przeprowadzenia - zaznaczył Jarosław Rzepa.

W audycji również temat Kół Gospodyń Wiejskich.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: Adrian Klarenbach 
Gość: Jarosław Rzepa (PSL)
Data emisji: 05.05.2020
Godzina emisji: 16.33

pkr


Zobacz także

Zobacz także