X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister pracy: Trzaskowski mija się z prawdą, samorządy otrzymują pełną pomoc

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 19:56
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mija się z prawdą, twierdząc, że samorządy nie otrzymują wsparcia na obsługę tarczy antykryzysowej.
Audio
  • Wiceminister pracy o działaniach Rafała Trzaskowskiego (IAR)
  • Anna Nowak tłumaczy jak samorządy zarządzają środkami z tarczy antykryzysowej (IAR)
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezydent stolicy stwierdził dzisiaj na briefingu prasowym, że bez wsparcia rządu trudno będzie doprowadzić do tego, żeby wnioski o pomoc były rozpatrywane tak szybko, jak życzą sobie tego przedsiębiorcy.

Czytaj więcej
Marek Formela 1200 PR24.JPG
Marek Formela: samorządowcy rano wypowiadają posłuszeństwo rządowi, po południu proszą go o pomoc

Wiceminister Alina Nowak zapewniła, że samorządy otrzymują pełną pomoc w realizacji zadań związanych ze wspieraniem przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej.

Zaznaczyła, że urzędy otrzymują środki finansowe nie tylko na wparcie przedsiębiorców, ale też na koszty związane z obsługą tego zadania.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Tarcza finansowa. Co powinni wiedzieć płatnicy VAT przed złożeniem wniosku o pomoc?

- Jeżeli miasto otrzymało decyzję finansową na sto milionów złotych, to otrzymało również pół miliona złotych na koszty związane z obsługą tego zadania - wyjaśniła wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dodała, że pomoc samorządom polega nie tylko na wsparciu finansowym, ale rząd zadbał też o przejrzyste, proste do wypełnienia dokumenty dla osób, które chcą skorzystać z pomocy. Resort jest również w stałym kontakcie z samorządami, które w każdej chwili mogą liczyć na poradę.

1200_śmieci_shutterstock.jpg
"Trzaskowski szuka pieniędzy w naszych kieszeniach". Radny PiS o cenach za wywóz śmieci w Warszawie

Opóźnienie Warszawy

Wiceminister zwróciła uwagę, że zadania w ramach tarczy antykryzysowej są realizowane od 1 kwietnia. - Dzisiaj mamy 13 maja i upłynęło na tyle dużo czasu, by podjąć działania, by wypłata odbywała się jak najszybciej - stwierdziła Alina Nowak.

Zwróciła uwagę, że to od prezydenta miasta zależy, czy wsparcie trafi z dnia na dzień, czy też dopiero po miesiącu.

Alina Nowak zaznaczyła, że są miasta, które nie stwarzają żadnych problemów - na przykład w Łodzi zrealizowano już 85 procent wniosków, które trafiły do urzędu. - W Warszawie zrealizowano tylko 5 procent i to o czymś świadczy - zauważyła wiceminister Nowak.

***

Źródło TVP Info: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej narzekał na zbyt dużo obowiązków dla powiatowych urzędów pracy w związku z tarczą antykryzysową. Twierdził, że podobny problem mają wszystkie samorządy. Sęk w tym, że do końca kwietnia tylko 5 proc. zainteresowanych przedsiębiorców udzielono w stolicy mikropożyczek, podczas gdy w Opolu było to 100 proc., w Gdańsku 99 proc., a w Poznaniu 89 proc. - Ta konferencja to gol samobójczy - mówią politycy Zjednoczonej Prawicy.

jp

Czytaj także

Warszawa nie otworzy żłobków i przedszkoli? Trzaskowski chce deklaracji rządu ws. bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 15:22
- Oczekuję jasnej deklaracji rządu, że sytuacja na terenie Warszawy jest bezpieczna, wtedy dopiero będę podejmować decyzje w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli - powiedział podczas konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzaskowski szuka pieniędzy w naszych kieszeniach". Radny PiS o cenach za wywóz śmieci w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 16:45
- Prezydent Rafał Trzaskowski ewidentnie nie radzi sobie z zarządzaniem Warszawy, uznał, że budżet miasta jest ważniejszy niż budżety domowe każdego z nas - i to w czasie tak trudnej pandemii - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS.
rozwiń zwiń