X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Trzaskowski szuka pieniędzy w naszych kieszeniach". Radny PiS o cenach za wywóz śmieci w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 16:45
- Prezydent Rafał Trzaskowski ewidentnie nie radzi sobie z zarządzaniem Warszawy, uznał, że budżet miasta jest ważniejszy niż budżety domowe każdego z nas - i to w czasie tak trudnej pandemii - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS.
Audio
  • Michał Szpądrowski: dzięki presji społecznej PO na jakiś czas wycofuje się z podwyżek za wywóz śmieci w mieście (Temat dnia/Gość PR24)
Zmiana metody naliczania opłat za wywóz śmieci dla mieszkających w blokach i kamienicach została ogłoszona przez wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego.
Zmiana metody naliczania opłat za wywóz śmieci dla mieszkających w blokach i kamienicach została ogłoszona przez wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego.Foto: shutterstock.com/TRMK
East News śmieci Warszawa śmietnik 1200.jpg
"To próba robienia kasy na mieszkańcach". Warszawski radny PiS o propozycji nowych opłat za śmieci

Ogromne kontrowersje wzbudza proponowana przez warszawski ratusz zmiana metody obliczania opłat za wywóz śmieci. Miasto chce, aby obowiązujący ryczałt od 1 lipca zastąpił tzw. system wodny. Obowiązywać ma stawka 12,73 zł za 1 metr sześc. zużytej wody, która sprawi, że po kieszeni dostaną zwłaszcza rodziny wielodzietne.

- Na najbliższej Radzie Miasta miała być dyskutowana uchwała ws. stawek za wywóz śmieci, która niektórym rodzinom wielodzietnym podniosłaby opłaty do 200 zł - przypomniał warszawski radny PiS.

- Presja społeczna, protesty mieszkańców oraz działalność radnych spowodowała, że wiceprezydent Warszawy zawnioskował o zdjęcie z porządku obrad komisji oraz jutrzejszej sesji uchwał z drakońskimi podwyżkami za wywóz śmieci w Warszawie - poinformował gość Polskiego Radia 24.

Michał Szpądrowski zaznaczył, że "dzięki presji społecznej Platforma Obywatelska na jakiś czas wycofuje się z podwyżek za wywóz śmieci w mieście".

śmieciarka śmieci odpady wywóz free shut 1200.jpg
Warszawski ratusz chciał podwyżki opłat za wywóz śmieci. Teraz wycofuje uchwały z sesji

"Opór mieszkańców naprawdę pomógł"

- Czteroosobowa rodzina za wywóz odpadów mogłaby mieć opłatę podchodzącą pod 200 zł miesięcznie. W momencie gdyby były to odpady niesegregowane, to ta opłata wynosiłaby 400 zł. Opór mieszkańców naprawdę pomógł - stwierdził radny.

- Prezydent Rafał Trzaskowski ewidentnie nie radzi sobie z zarządzaniem Warszawy, uznał, że budżet miasta jest ważniejszy niż budżety domowe każdego z nas - i to w czasie tak trudnej pandemii - mówił Szpądrowski.

Gość audycji powiedział, że "prezydent Trzaskowski szuka pieniędzy w naszych kieszeniach". - Dodatkowo robi to w czasach tak ciężkiego kryzysu związanego z koronawirusem - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Michał Szpądrowski (warszawski radny PiS)
Data emisji: 13.05.2020
Godzina emisji: 15.50

PR24/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Rzecznik Praw Obywatelskich pomoże w sprawie drastycznych podwyżek za odpady?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 12:45
Rosnące ceny za odbiór odpadów wywołują społeczny sprzeciw. W Warszawie niektóre osoby zapłacą nawet 6,5 razy więcej niż dotychczas. Przedstawiciele stołecznych spółdzielni mieszkaniowych wystosowali w tej sprawie wniosek o wstawiennictwo do Rzecznika Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasze drogie... śmieci. Opłaty za wywóz odpadów w górę

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 13:02
Opłaty za odbiór odpadów rosną w Polsce lawinowo. Niemal wszystkie gminy wprowadziły w ciągu kilku ostatnich miesięcy znaczące podwyżki, a te, które tego nie zrobiły – planują wzrost opłat w najbliższym czasie. Zróżnicowanie cenowe w poszczególnych miastach jest ogromne, a często podwyżki wynosiły kilkadziesiąt lub nawet kilkaset procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To próba robienia kasy na mieszkańcach". Warszawski radny PiS o propozycji nowych opłat za śmieci

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 18:33
Ogromne kontrowersje wzbudza proponowana przez warszawski ratusz zmiana metody obliczania opłat za wywóz śmieci. Miasto chce, aby obowiązujący ryczałt od 1 lipca zastąpił tzw. system wodny. Obowiązywać ma stawka 12,73 zł za 1 metr sześc. zużytej wody, która sprawi, że po kieszeni dostaną zwłaszcza rodziny wielodzietne. - Absolutnie się na to nie godzimy - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS.
rozwiń zwiń