more_horiz
Wiadomości

Poseł PSL: sympatycy PO będą głosować na Władysława Kosiniaka-Kamysza

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 18:51
- Dziś uważam, że wielu sympatyków Platformy Obywatelskiej zagłosuje na Władysława Kosiniaka-Kamysza, który przede wszystkim ma program, mówi o nim bardzo zdecydowanie, spokojnie i wiarygodnie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL-u Jarosław Rzepa.
Audio
  • Jarosław Rzepa o wyborach prezydenckich ("Rozmowa PR24")
Jarosław Rzepa
Jarosław RzepaFoto: PR24/AK

W mediach pojawiła się nieoficjalna informacja dotycząca zmiany kandydatki PO na prezydenta. Małgorzatę Kidawę-Błońską miałby zastąpić obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. O nadchodzących wyborach prezydenckich mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa.

kid1200-en.jpg
Nieoficjalnie: Kidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania, ma ją zastąpić Trzaskowski

"Sympatycy PO zagłosują na Kosiniaka-Kamysza"

Jarosław Rzepa pytany o wybory prezydenckie wyraził żal, że PiS nie chce dyskutować w parlamencie z posłami innych ugrupowań w sprawie poprawy ustawy regulującej nadchodzące wybory. Podkreślił, że PSL-owi zależy na współpracy w tej sprawie, aby ustawa jak najszybciej mogła trafić do podpisu prezydenta.

Pytany o informacje dotyczące zmiany kandydatki PO na prezydenta stwierdził, że w PSL-u "żadnej zmiany na pewno nie będzie". Podkreślił także, że nie obawia się innych kontrkandydatów, także potencjalnego następcy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "To nie jest zaskoczenie". Artur Soboń o możliwej zmianie kandydatki PO na prezydenta

- Dziś uważam, że wielu sympatyków Platformy Obywatelskiej zagłosuje na Władysława Kosiniaka-Kamysza, który przede wszystkim ma program, mówi o nim bardzo zdecydowanie, spokojnie i wiarygodnie. Ma też doświadczenie - zarówno samorządowe, jak i rządowe - co w tym trudnym czasie dla Polski, który jest przed nami, jest szalenie ważne jeśli chodzi o urząd prezydenta - stwierdził.

Wzrost bezrobocia na Mazowszu

Jarosław Rzepa podkreślił, że sprawę wyborów prezydenckich należy jak najszybciej zakończyć po to, aby parlament mógł się zająć sprawami ważniejszymi, do których - jego zdaniem - należą kwestie gospodarcze. Zwrócił między innymi uwagę na problemy przedsiębiorców i rosnące bezrobocie.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Koronawirus zmienia rynek pracy. Polacy podejmują się każdego zlecenia

W tym kontekście politykowi PSL-u zwrócono uwagę, że z danych publikowanych przez media wynika, że bezrobocie rośnie nieznacznie, zaś najbardziej na Mazowszu, gdzie marszałkiem województwa jest Adam Struzik z PSL-u.

- Musielibyśmy dokładnie przeanalizować, gdzie te wypowiedzenia poszły, w których sektorach. Myślę, że to jest związane z tym, gdzie zamrożenie gospodarki było największe, gdzie pracodawcy już nie widzieli szansy albo realnej możliwości utrzymywania miejsc pracy, bo ta pomoc przyszła za późno z poszczególnych tarcz - odparł Jarosław Rzepa.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jarosław Rzepa (PSL)
Data emisji: 14.05.2020
Godzina emisji: 17.33

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także