more_horiz
Wiadomości

Poseł PSL: sympatycy PO będą głosować na Władysława Kosiniaka-Kamysza

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 18:51
- Dziś uważam, że wielu sympatyków Platformy Obywatelskiej zagłosuje na Władysława Kosiniaka-Kamysza, który przede wszystkim ma program, mówi o nim bardzo zdecydowanie, spokojnie i wiarygodnie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL-u Jarosław Rzepa.
Audio
  • Jarosław Rzepa o wyborach prezydenckich ("Rozmowa PR24")
Jarosław Rzepa
Jarosław RzepaFoto: PR24/AK

W mediach pojawiła się nieoficjalna informacja dotycząca zmiany kandydatki PO na prezydenta. Małgorzatę Kidawę-Błońską miałby zastąpić obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. O nadchodzących wyborach prezydenckich mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa.

kid1200-en.jpg
Nieoficjalnie: Kidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania, ma ją zastąpić Trzaskowski

"Sympatycy PO zagłosują na Kosiniaka-Kamysza"

Jarosław Rzepa pytany o wybory prezydenckie wyraził żal, że PiS nie chce dyskutować w parlamencie z posłami innych ugrupowań w sprawie poprawy ustawy regulującej nadchodzące wybory. Podkreślił, że PSL-owi zależy na współpracy w tej sprawie, aby ustawa jak najszybciej mogła trafić do podpisu prezydenta.

Pytany o informacje dotyczące zmiany kandydatki PO na prezydenta stwierdził, że w PSL-u "żadnej zmiany na pewno nie będzie". Podkreślił także, że nie obawia się innych kontrkandydatów, także potencjalnego następcy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "To nie jest zaskoczenie". Artur Soboń o możliwej zmianie kandydatki PO na prezydenta

- Dziś uważam, że wielu sympatyków Platformy Obywatelskiej zagłosuje na Władysława Kosiniaka-Kamysza, który przede wszystkim ma program, mówi o nim bardzo zdecydowanie, spokojnie i wiarygodnie. Ma też doświadczenie - zarówno samorządowe, jak i rządowe - co w tym trudnym czasie dla Polski, który jest przed nami, jest szalenie ważne jeśli chodzi o urząd prezydenta - stwierdził.

Wzrost bezrobocia na Mazowszu

Jarosław Rzepa podkreślił, że sprawę wyborów prezydenckich należy jak najszybciej zakończyć po to, aby parlament mógł się zająć sprawami ważniejszymi, do których - jego zdaniem - należą kwestie gospodarcze. Zwrócił między innymi uwagę na problemy przedsiębiorców i rosnące bezrobocie.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Koronawirus zmienia rynek pracy. Polacy podejmują się każdego zlecenia

W tym kontekście politykowi PSL-u zwrócono uwagę, że z danych publikowanych przez media wynika, że bezrobocie rośnie nieznacznie, zaś najbardziej na Mazowszu, gdzie marszałkiem województwa jest Adam Struzik z PSL-u.

- Musielibyśmy dokładnie przeanalizować, gdzie te wypowiedzenia poszły, w których sektorach. Myślę, że to jest związane z tym, gdzie zamrożenie gospodarki było największe, gdzie pracodawcy już nie widzieli szansy albo realnej możliwości utrzymywania miejsc pracy, bo ta pomoc przyszła za późno z poszczególnych tarcz - odparł Jarosław Rzepa.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jarosław Rzepa (PSL)
Data emisji: 14.05.2020
Godzina emisji: 17.33

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem