X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kolej wraca do łask podróżnych. Najmłodsi pojadą za darmo w Dzień Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 13:54
Pasażerowie powoli wracają do pociągów. Od kilkunastu dni przewoźnicy systematycznie informują o przywracaniu połączeń wcześniej zawieszonych z powodu pandemii koronawirusa. Prezentujemy pierwsze statystki dotyczące liczby przewożonych osób.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Materiały prasowe

Niektóre połączenia przywróciły między innymi takie spółki jak: Koleje Mazowieckie, Polregio czy WKD. Także państwowy przewoźnik PKP Intercity ogłosił, że na torach pojawią się zawieszone w marcu pociągi.

Od 3 maja  na tory wróciło już ponad 40 pociągów, które umożliwiają dojazd między innymi do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Przemyśla, Lublina, Łodzi, Szczecina, Zielonej Góry czy Olsztyna.

PKP Intercity zdecydowały także o przywróceniu kursowania pierwszych połączeń kategorii Express InterCity Premium, obsługiwanych przez składy Pendolino. Ich powrót rozpocznie się od 22 maja na trasie Kraków – Warszawa – Trójmiasto.

Coraz bardziej optymistyczne statystyki  

Ze statystyk wynika, że w pierwszych dwóch tygodniach po rozpoczęciu przywracania połączeń pociągami PKP Intercity podróżowało blisko trzy razy więcej pasażerów niż jeszcze miesiąc wcześniej.

Przez pierwsze dwa tygodnie przywracania połączeń PKP Intercity przewiozło 255 tysięcy pasażerów. To o 80 procent więcej niż w poprzednich dwóch tygodniach, czyli w okresie 19 kwietnia – 2 maja. Co więcej, to aż blisko trzy razy więcej niż jeszcze miesiąc wcześniej, w okresie okołowielkanocnym -  od 5 do 18 kwietnia.

shutterstock_pociąg podróżni pkp 1200.jpg
Podróż pociągiem z dystansem do innych pasażerów. Zobacz wytyczne

Wzrost liczby pasażerów widać także tydzień po tygodniu. Od 10 do 16 maja pociągami PKP Intercity podróżowało o 21 procent więcej osób niż w tygodniu 3-9 maja.

Jakie kierunki wybierają podróżni ? 

W pierwszych dwóch tygodniach przywracania połączeń największą popularnością wśród pasażerów PKP Intercity cieszyły się przejazdy między Warszawą a Trójmiastem i Krakowem oraz między Łodzią i Wrocławiem.

Nadal w pociągach obowiązują obostrzenia, które mają chronić pasażerów przed koronawirusem. Przewoźnik umożliwia obecnie zakup biletów na 50 procent miejsc po to, aby podróżni mogli zajmować najwyżej co drugie miejsce siedzące.

PKP Intercity stale monitoruje frekwencję w swoich pociągach. Działania te pozwalają na reakcję, gdy spodziewana jest większa liczba podróżnych.

W takich sytuacjach składy mogą być wzmacniane dodatkowymi wagonami, umożliwiając tym samym zajmowanie miejsc w bezpiecznej odległości. W okresie 3-16 maja przewoźnik zdecydował w ten sposób o wzmocnieniu 284 pociągów o 579 wagonów.

Spółka zastrzega, że dalsze decyzje dotyczące przywrócenia kolejnych połączeń, będą zależne przede wszystkim od panujących warunków oraz możliwości swobodnego przemieszczania się.


tory kolejowe kolej pkp free pixabay 1200.jpg
PKP Intercity przywraca niektóre połączenia. Wracają kolejne pociągi Kolei Dolnośląskich

W Dzień Dziecka najmłodsi pojadą gratis !

Jednocześnie PKP Intercity zachęca do skorzystania ze specjalnej oferty przygotowanej z okazji Dnia Dziecka.

Pierwszego czerwca dzieci i młodzież do 16 roku życia, będą mogły podróżować za darmo wszystkimi rodzajami pociągów w drugiej klasie. Opiekunowie także mogą mniej zapłacić za przejazd, korzystając z biletu rodzinnego, co daje ulgę w wysokości 30 procent.

Ze względu na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na pokładach pociągów PKP Intercity, bilety promocyjne będą wystawiane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia.

Szczegóły promocji są dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

 

IAR/PR24/Aleksander Pszoniak/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program Kolej Plus przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu. Sprawdź, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 14:35
Program Kolej Plus ma poprawić jakość regionalnych połączeń kolejowych, a także przywrócić zlikwidowane linie. Samorządy – na podstawie znowelizowanej ustawy o transporcie kolejowym, tzw. Ustawy Kolej Plus – mogą ubiegać się o rządowe dotacje na ten cel. Rząd przeznaczył na program ponad 5,5 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP PLK przekazały medykom do użytkowania samochody

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 06:30
Polskie Linie Kolejowe udostępniły 87 samochodów służbie zdrowia. To kolejny element pomocy grupy PKP w walce z koronawirusem. Wcześniej kolejarze pomogli w zakupie specjalistycznego sprzętu, który także pomaga walczyć z chorobą. Dotychczas przeznaczono na ten cel 4 miliony złotych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP Intercity przywraca niektóre połączenia. Wracają kolejne pociągi Kolei Dolnośląskich

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 10:58
Państwowy przewoźnik PKP Intercity przywraca niektóre połączenia kolejowe, od poniedziałku pojedziemy też Kolejami Dolnośląskimi.
rozwiń zwiń