X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rolnikom będzie łatwiej zatrudnić zagranicznych pracowników. Zobacz propozycje rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 15:01
- Wprowadzono szereg rozwiązań, które mają ułatwić rolnikom zatrudnianie pracowników zza wschodniej granicy, m.in. możliwość świadczenia pracy w gospodarstwie podczas kwarantanny - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.
Audio
  • Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski o nowych zasadach zatrudniania pracowników sezonowych ze Wschodu. (Cz.1/IAR)
  • Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski o nowych zasadach zatrudniania pracowników sezonowych ze Wschodu. (Cz.2/IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Minister mówił, że brak pracowników sezonowych w związku z pandemią doskwiera także krajom na zachodzie Europy, a resort rolnictwa stara się pomóc polskim gospodarstwom w rozwiązaniu tego problemu.

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Ardanowski: widać, jak ważną rolę odgrywa rolnictwo w dobie koronawirusa

- My do końca nie wiemy, jaka będzie skala zjawiska i ilu tych pracowników zza wschodniej granicy przyjedzie do Polski - powiedział, zaznaczając, że postulaty organizacji rolniczych zostały wdrożone.

Podkreślił, że wprowadzono istotne ułatwienia dla pracowników zza wschodniej granicy. Zaznaczył też, że cudzoziemcy, którzy docierają do gospodarstw rolniczych, mogą podczas kwarantanny wykonywać pracę od pierwszego dnia pobytu, czego nie ma w innych branżach.

rolnictwo 1200.jpg
Minister rolnictwa: nie ma obawy drastycznego wzrostu cen żywności w Polsce

Szef resortu rolnictwa mówił, że ze środków publicznych nie można wykonywać testów cudzoziemskich pracowników, gdyż byłaby to niedozwolona pomoc publiczna, podjął jednak starania, by znaleźć środki wsparcia finansowego dla już wykonanych i opłaconych testów.

Apelował także, by Polacy, którzy w tej chwili nie są zatrudnieni, rozważyli podjęcie pracy przy zbiorach. 


PAP, PR24,akg

Czytaj także

Ardanowski: widać, jak ważną rolę odgrywa rolnictwo w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 17:27
- Dla mnie istotne jest to, żeby był duży budżet rolny, widać jak ważną rolę odgrywa rolnictwo w dobie koronawirusa. Rolnictwo jest po prostu potrzebne - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: nie ma obawy drastycznego wzrostu cen żywności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 08:30
– Nie ma żadnych istotnych powodów, by obawiać się drastycznego wzrostu cen żywności w Polsce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa apeluje do KE o większe wsparcie dla producentów rolnych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 20:07
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował w środę do Komisji Europejskiej o finansowe wsparcie dla producentów rolnych, m.in. mleka, mięsa drobiowego i wieprzowego. Opowiedział się też za uruchomieniem na ten cel rezerwy kryzysowej UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strategia rolna "od pola do stołu". KE ma dziś przedstawić szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 04:56
Komisja Europejska ma dziś ogłosić strategię "od pola do stołu", która ma zapewnić zrównoważone, bardziej przyjazne środowisku rolnictwo i przystępną cenowo żywność. Komisarz odpowiedzialny za rolnictwo Janusz Wojciechowski był jednym z autorów.
rozwiń zwiń