X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Strategiczna inwestycja". Prof. Zbigniew Krysiak o przekopie Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 13:50
- Zarówno przekop Mierzei Wiślanej jak i budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, to dla Polski duża szansa na budowanie niezależności gospodarczej - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, prof. Zbigniew Krysiak.
Audio
  • Prof. Z. Krysiak o Mierzei Wiślanej ("Temat dnia")
Prof. Zbigniew Krysiak
Prof. Zbigniew Krysiak Foto: PR24/TB

Prezydent wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem MGMiŻŚ Markiem Gróbarczykiem złożyli wizytę terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.

Andrzej Duda podkreślił, że budowa kanału żeglugowego w tym miejscu ma dać żeglarzom i Polsce suwerenność i wolność w zakresie korzystania z Zalewu Wiślanego. Przypomniał, że to inwestycja, która zapowiedział Jarosław Kaczyński jako premier w 2007 r.


duda 1200 pap.jpg
"Wzmocnienie naszej niezależności od Rosji". Prezydent o przekopie Mierzei Wiślanej

"Impuls do rozwoju"

Prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, gość PR24, powiedział że to poważny impuls dla gospodarki, a jednocześnie szansa dla zrównoważonego rozwoju Polski. - Ale też Centralny Port Komunikacyjny jest taką szansą, w procesie rozwojowym, potrzebujemy jeszcze silniejszego eksportu - dodał.

Odnosząc się do przekopu Mierzei Wiślanej, podkreślił iż to zwiększenie możliwości transportowych, które dokonują się przez ten region na Litwę, Białoruś i Ukrainę w nitce która dochodzi do Via Carpati. Dodał, że to strategiczna inwestycja. 

- Jednocześnie to tworzy przeciwwagę dla Rosji, która w Kaliningradzie ma przewagę i w szerokim kontekście przekop Mierzei Wiślanej, staje się zneutralizowaniem wpływów Rosji i jej blokowanie w regionie w którym leży Polska - powiedział prof. Zbigniew Krysiak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: Prof. Zbigniew Krysiak (SGH, Instytut Myśli Schumana)

Data emisji: 30.05.2020 r.

Godzina: 11.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzaskowski przeciwny przekopowi Mierzei Wiślanej. Opozycjonista z okresu PRL: realizuje postulat Kremla

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 11:12
- Wszyscy przeciwnicy przekopu Mierzei Wiślanej realizują interes prorosyjski, proputinowski. (…) Projekt ten jest bowiem racją stanu polskiej gospodarki, suwerenności, a także bezpieczeństwa militarnego - powiedział Andrzej Rozpłochowski, działacz opozycji antykomunistycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa CPK. Prof. Reginia-Zacharski: nie do przecenienia dla kogoś, komu na sercu leży dobro Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 10:32
- Ten projekt to część wielkiego, rozłożonego na dekady celu politycznego, którego zamiarem jest przebudowa kształtu, wyglądu oraz funkcjonowania Polski - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski. Politolog z Uniwersytetu Łódzkiego odniósł się m.in. do planu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i krytyki wobec tego przedsięwzięcia ze strony Rafała Trzaskowskiego.
rozwiń zwiń