X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Amerykanie wspierają polską energetykę jądrową. Dialog nabiera tempa

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 12:19
Wizyta sekretarza stanu USA kolejny raz zbliżyła nas też do energetycznej rewolucji, w której główną rolę ma odegrać energia jądrowa. Rozmowy na najwyższych szczeblach władzy dotyczą nie tylko pogłębienia współpracy wojskowej czy technologii 5G. Jak informuje spidersweb.pl było krótko, zwięźle i na temat.
Elektrownia atomowa - zdj. ilustracyjne
Elektrownia atomowa - zdj. ilustracyjneFoto: ricochet64/ Shutterstock

Mike Pompeo, sekretarz stanu USA, tym razem nie przyjechał do Warszawy, żeby pozować fotoreporterom w politycznych ustawkach, za dużo jest ważkich tematów gospodarczych, a jednym z nich jest energia jądrowa.


terminal LNG_1200.jpg
Coraz więcej Ameryki w polskiej energetyce: LNG, bloki gazowe, rozmowy o atomie

Dialog nabiera tempa

– Efektem rozmów na temat energetyki jądrowej jest podpisanie umowy z Piotrem Naimskim, pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Umowa pozwoli Polsce korzystać z doświadczenia Stanów Zjednoczonych, zarówno sektora rządowego, jak i amerykańskich przedsiębiorstw, w rozwoju polskiego programu rozwoju energetyki jądrowej – informuje Kancelaria Premiera.

Rozpoczęty dwa lata temu dialog energetyczny ze Stanami Zjednoczonymi nabiera tempa. Trochę stracił na impecie przez przełożone w Polsce wybory prezydenckie, ale teraz wszystko wraca do normy. Po memorandum doszło do podpisania umowy o współpracę.

Zdecydowany krok w kierunku bezpieczeństwa

Zdaniem amerykańskiej administracji Donalda Trumpa po realizacji kolejnych kontraktów na skroplony gaz teraz czas na bardziej zdecydowany krok w kierunku polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Amerykanie chcą u nas budować elektrownie atomowe.

– Stany Zjednoczone i Polska są w trakcie uzgadniania dwustronnego cywilnego porozumienia jądrowego, które umożliwi Polsce zdecydowany postęp w budowie dużych elektrowni jądrowych w oparciu o amerykańską technologię – informuje Biały Dom.


elektrownia atomowa energia 1200.jpg
Produkcja, handel, usługi, energetyka. Szeroka współpraca gospodarcza Polski z USA

 

PolskieRadio24.pl/spidersweb.pl/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trump na wojnie technologicznej z Chinami. Nowy incydent z Huawei

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 16:53
Jak informuje agencja Reuters, administracja Donalda Trumpa zablokowała w piątek dużą dostawę półprzewodników dla chińskiego koncernu Huawei. To kolejny incydent w wojnie USA z Chinami, który ma postawić tamę praktykom chińskiego koncernu, "podkradającego" amerykańską technologię za pomocą zagranicznych producentów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Energetyka jądrowa wśród tematów spotkania prezydentów Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 16:30
Prezydent Polski Andrzej Duda powiedział, że wśród tematów, które będą poruszone w jego rozmowie z Donaldem Trumpem, będzie energetyka jądrowa. Spotkanie prezydentów Polski i USA odbędzie się w przyszłym tygodniu w Białym Domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Nord Stream 2. USA po raz kolejny ostrzegają niemieckie firmy

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 17:25
- Stany Zjednoczone zwiększają naciski na europejskie, w tym niemieckie firmy zaangażowane w budowę Nord Stream 2 - informuje gazeta "Welt am Sonntag", na którą powołuje się Deutsche Welle. Podczas telekonferencji członkowie amerykańskiej administracji mieli uświadomić przedstawicieli tych przedsiębiorstw, jakie konsekwencje mogą ich czekać, jeśli dalej będą współpracować przy budowie gazociągu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańskie technologie nuklearne w Polsce. Rząd przyspiesza ws. budowy elektrowni atomowej

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 13:00
Amerykańskie władze włączają zielone światło na transfer technologii nuklearnych do Polski. Deklaracje padły ze strony Donalda Trumpa podczas wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu – informuje "Gazeta Prawna".  
rozwiń zwiń