X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Część polskich ratowników wraca z Libanu. W Bejrucie nadal trwa usuwanie zniszczeń

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 16:50
Część polskich lekarzy-ratowników zakończyła pracę w Libanie i wraca do domu. Zespół Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej poleciał do Bejrutu po gigantycznej eksplozji w miejscowym porcie. Wybuch zabił co najmniej 171 osób, ranił 6 tys. i spowodował straty rzędu kilkunastu miliardów dolarów.
Krajobraz po wybuchu w Bejrucie
Krajobraz po wybuchu w BejrucieFoto: PAP/EPA/WAEL HAMZEH

Od ponad tygodnia mieszkańcy Bejrutu odgruzowują najbardziej zniszczone wybuchem rejony stolicy. Na miejscu są też zespoły z kilkunastu krajów świata, w tym ratownicy z zespołu Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Czytaj więcej
mid-epa08597722 (1).jpg
Caritas Polska z pomocą mieszkańcom Bejrutu. Trwa zbiórka na żywność, schronienie, leki

Polscy lekarze pomagają lżej rannym oraz tym, którzy mają urazy po akcji porządkowej w mieście. Część polskiego zespołu zakończyła już pracę i wraca do Polski.

Posłuchaj
00:55 SPEC Liban - czesc polskich ratownikow wraca do domu.mp3 Część polskich ratowników wraca z Libanu do Polski. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Długotrwałe skutki wybuchu

Także Libańczycy organizują pomoc dla mieszkańców Bejrutu. Wolontariusze z położonego na północy kraju Trypolisu przyjechali do stolicy i rozdają potrzebującym jedzenie. - Nie wiemy, jak długo tu będziemy. Na razie chcemy pomóc tak wielu osobom, jak to możliwe - mówi jeden z Libańczyków.

Pomocy przez wiele miesięcy wymagać będzie libańska służba zdrowia. Wybuch zniszczył trzy szpitale i kilkanaście przychodni w mieście. Ocenia się, że w Bejrucie jest teraz o 500 łóżek szpitalnych mniej, tymczasem w kraju stale podnosi się liczba zakażonych koronawirusem.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że na najpilniejszą pomoc dla libańskiej służby zdrowia będzie potrzeba 76 milionów dolarów.

jp

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Liban Bejrut Azja

Czytaj także

Policja strzelała do tłumu w Bejrucie. Wojsko odbiło budynek ministerstwa, "kwaterę główną rewolucji"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 22:15
Grupa protestujących pod przywództwem emerytowanych oficerów libańskiej armii wdarła się w sobotę do ministerstwa spraw zagranicznych w Bejrucie i ogłosiła je "kwaterą główną rewolucji". Przejęcie budynku resortu było transmitowane w lokalnej telewizji. Policja potwierdziła również użycie ostrej amunicji wobec protestujących. Późnym wieczorem wojsko odbiło siedzibę MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bejrut: koniec pierwszej fazy poszukiwań. "Dawała szansę odnalezienia żywych"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 18:30
Libańska armia poinformowała w niedzielę o zakończeniu pierwszej fazy poszukiwań ocalałych pod gruzami budynków w Bejrucie. Jak stwierdził płk Roger Churi, choć nadzieja na odnalezienie żywych osób nadal istnieje, to istotnie się zmniejsza.
rozwiń zwiń