X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polskie propozycje ws. Białorusi mają poparcie Grupy Wyszehradzkiej. Komentarze państw V4 po szczycie UE

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 17:23
- Grupa Wyszehradzka popiera polską propozycję, by UE wypracowała plan geostrategiczny, który będzie obejmować nie tylko kwestie praw człowieka, ale też aspekty wojskowe i gospodarcze - oznajmił premier Węgier Viktor Orban po środowym wideoszczycie UE w sprawie Białorusi.
Konferencja państw V4 przed szczytem Rady Europejskiej
Konferencja państw V4 przed szczytem Rady Europejskiej Foto: Twitter/PremierRP

"Premier Orban na temat Białorusi po wideoszczycie UE: V4 jednomyślnie popiera polską propozycję, że UE musi opracować rzeczywisty, kompleksowy plan geostrategiczny, który będzie odnosić się nie tylko do kwestii praw człowieka, ale też obejmować aspekty wojskowe i gospodarcze" - napisał na Twitterze rzecznik Orbana, Zoltan Kovacs.

Czytaj więcej
1200_Morawiecki_PAP.jpg
Premier: cała Rada Europejska jednoznacznie potępiła przebieg wyborów na Białorusi

Inny rzecznik węgierskiego premiera, Bertalan Havasi powiedział agencji MTI, że Orban zaapelował na wideoszczycie, by w sytuacji, jaka powstała po kryzysie białoruskim UE przygotowała taki plan jak najszybciej.

Czytaj także:

Stanowisko Polski

- Stwierdziliśmy, że wybory na Białorusi powinny zostać powtórzone, że one nie mogą być uznane za wybory uczciwie przeprowadzone, wolne i demokratyczne - powiedział premier Mateusz Morawiecki po zwołanym z inicjatywy Polski nadzwyczajnym szczycie UE ws. Białorusi.

- Ten głos został bardzo mocno nie tylko wysłuchany, ale wzmocniony głosem wszystkich innych liderów Rady Europejskiej - mówił szef polskiego rządu.

- Także na wniosek Polski uzgodniliśmy zaangażowanie ponadnarodowych ciał, takich jak sprawdzone w takich sytuacjach OBWE, po to, żeby ewentualnie również wspierać proces demokratyzacji poprzez chociażby nadzór nad przygotowaniem kolejnych wyborów, jeżeli sytuacja w taki sposób się rozwinie - dodał Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że jest mocne poparcie, jeśli chodzi o sankcje wobec osób, które brały udział w bezpośrednich akcjach pacyfikacji demonstracji, w bicie manifestantów, osób z opozycji czy obywateli, którzy po prostu wyrażali sprzeciw.

Cel: stopniowa demokratyzacja Białorusi

- Nie chcemy natomiast, żeby społeczeństwo białoruskie ucierpiało w wyniku tych działań sankcyjnych. Chcemy dać do zrozumienia reżimowi Alaksandra Łukaszenki, że ten czas, kiedy można było nie słuchać głosu społecznego, poprzez ten mocny głos, który został wyrażony w ostatnich protestach, musi się skończyć jak najszybciej, że trzeba zasiąść do rozmów, że trzeba procesu negocjacji i dialogu, który - oby jak najszybciej - doprowadzi do stopniowej demokratyzacji sytuacji na Białorusi - oświadczył szef rządu.

Czytaj więcej
1200_premier_TT.jpg
"UE powinna przedstawić ofertę gospodarczą". Apel premiera ws. sytuacji na Białorusi

Mateusz Morawiecki poinformował, że na zakończenie posiedzenia RE poprosił o dopisanie do konkluzji dodatkowego punktu dotyczącego wsparcia dla nienależnych mediów i organizacji pozarządowych, które prowadzą proces demokratyzacji.


jp

Czytaj także

"Jestem zwolennikiem demokracji". Donald Trump zadeklarował poparcie dla pokojowych protestów na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 17:00
Amerykański prezydent powiedział, że Stany Zjednoczone są zaangażowane w konsultacje dotyczące Białorusi i w odpowiednim czasie będzie rozmawiał na ten temat z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oddziały armii białoruskiej na granicach zachodnich. Łukaszenka ostrzega: są w pełnej gotowości bojowej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 17:23
Prezydent Alaksandr Łukaszenka oznajmił we wtorek, że Białoruś rozlokowała oddziały swojej armii na zachodniej granicy kraju i że są one w pełnej gotowości bojowej. Ocenił, że problemy pochodzą "nie tylko z wewnątrz, ale i z zewnątrz".
rozwiń zwiń