X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Południowa Obwodnica Warszawy będzie gotowa w połowie przyszłego roku. Pierwszy odcinek – jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 10:39
Cała Południowa Obwodnica Warszawy ma być gotowa w połowie przyszłego roku, a pod koniec tego roku kierowcy pojadą odcinkiem między węzłami Lubelska-Przyczółkowa, z mostem przez Wisłę – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: GDKKia

Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, poinformował, że najwięcej pracy pozostało przed wykonawcą odcinka z tunelem pod Ursynowem. Dodał przy tym, że sam Węzeł Lubelska będzie oddawany do użytku kierowcom etapami. Pod koniec tego roku będzie można już przejechać przez część węzła z Południowej Obwodnicy Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego, natomiast cały węzeł będzie gotowy na wiosnę przyszłego roku.

Południowa Obwodnica Warszawy ciągnie się od Węzła Puławska przez nowy most przez Wisłę do Węzła Lubelska i liczy 18,5 km. Wartość inwestycji to ponad 4,1 mld zł z czego wartość prac to 2,7 mld zł, a sama wartość wykupu gruntów to 1,2 mld zł.


budowa drogi droga 1200.jpg
Rozbudowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Odcinek wawerski prawie gotowy

Budowa obwodnicy została podzielona na trzy odcinki. Pierwszy ciągnie się od Węzła Puławska do Węzła Przyczółkowa (bez węzła) i liczy 4,6 km długości z czego połowa przypada na tunel pod Ursynowem. Jak w piątek przyznali przedstawiciele firmy Astaldi, która buduje ten fragment, zaawansowanie prac przekroczyło 80 proc.

Drugi odcinek to fragment od Węzła Przyczółkowa do Węzła Wał Miedzeszyński i ma 6,5 km długości z czego sam most przez Wisłę ma 1,5 km. Tutaj prace wykonuje turecka firma Gϋlermak.

Za budowę trzeciego odcinka, od Węzła Wał Miedzeszyński do Węzła Lubelska odpowiada Warbud. Ten fragment trasy ma 7,5 km. Zaawansowanie prac na odcinkach budowanych przez Gϋlermak i Warbud przekracza 90 proc. 


shutterstock droga autostrada pusta droga 1200.jpg
Szybciej z Warszawy do Lublina. Kolejny fragment trasy S17 otwarty

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inwestycja za ponad 600 mln zł. Powstanie nowy odcinek trasy S16 i obwodnica Mrągowa

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 14:21
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo. Inwestycję za ponad 600 mln złotych zrealizuje w okresie 39 miesięcy firma PORR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza ważna inwestycja. Droga do granicy z Ukrainą zostanie zmodernizowana

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 13:00
Rozpoczyna się rozbudowa drogi krajowej numer 28 na odcinku Przemyśl-Medyka. Odcinek ten ma długość około 7 kilometrów.  Wykonawca inwestycji, firma Eurovia, ma zrealizować tę inwestycję w ciągu 19 miesięcy za blisko 95 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za kilka dni rozpocznie się łączenie dwóch odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 20:55
W najbliższy poniedziałek, 29 czerwca rozpoczną się prace przy łączeniu istniejącej części Południowej Obwodnicy Warszawy, z budowanymi odcinkami. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu na ulicy Puławskiej, a także na dotychczasowym zjeździe z obwodnicy.
rozwiń zwiń