X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne ćwiczenia wojskowe na wschodnim wybrzeżu Chin. Napięcie w regionie rośnie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 12:28
- Od poniedziałku Chiny będą przeprowadzać kolejne ćwiczenia wojskowe wzdłuż swego północno-wschodniego i wschodniego wybrzeża – poinformował rząd. Ostatnio doszło do serii podobnych manewrów w kontekście rosnącego napięcia w regionie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Alexander Ryabintsev

- Pierwsza część ćwiczeń odbędzie się w poniedziałek w Zatoce Pohaj, niedaleko położonego w północno-wschodnich Chinach portu Qinhuangdao - poinformował chiński Urząd Bezpieczeństwa Morskiego.

cnn d.jpg
Nowa odsłona konfliktu amerykańsko-chińskiego. Państwo Środka utrudnia akredytację dziennikarzom

Ćwiczenia z ostrą amunicją

- Druga seria ćwiczeń, w tym z użyciem ostrej amunicji, odbędzie się we wtorek i środę w południowej części Morza Żółtego, u wybrzeży miasta Lianyungang – dodano.

Czytaj także:

Jak przekazano, żadnym innym statkom nie wolno wpływać na ten obszar.

W sierpniu Chiny ogłosiły cztery oddzielne ćwiczenia, od Zatoki Pohaj przez Morze Wschodnie (M. Japońskie) i Żółte po sporne Morze Południowochińskie, co zdaniem chińskich ekspertów wojskowych było zaskakującym posunięciem.

Chiny często prowadziły również działania wojskowe w pobliżu Tajwanu, który ChRL uważa za swoje terytorium, i wyrażały sprzeciw wobec powtarzających się misji wojskowych USA na Morzu Południowochińskim.

kb

Czytaj także

Śledztwo WHO ws. wybuchu pandemii. Ekspert OSW: Chiny dostały kredyt zaufania

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 13:15
- Śledztwo WHO jest wydarzeniem politycznym - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Jakubowski, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór graniczny między Indiami i Chinami. Donald Trump deklaruje pomoc

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 08:50
Stany Zjednoczone są gotowe pomóc w rozwiązaniu sporu granicznego w Himalajach między Indiami i Chinami - zadeklarował prezydent Donald Trump. Obecną sytuację określił jako "wyjątkowo przykrą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Bogusz: "nowa zimna wojna" może doprowadzić do podziału świata na bloki

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 16:40
Relacje USA-Chiny dramatycznie się pogarszają, a komentatorzy coraz częściej porównują sytuację do zimnej wojny. Ekspert OSW dr Michał Bogusz ocenia, że może dojść do zmiany trendu globalizacji i podziału świata na mniejsze grupy regionalne.
rozwiń zwiń