X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Projekt dot. ochrony zwierząt w Sejmie. Szef Forum Młodych PiS zapowiada kolejne inicjatywy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 20:24
- Przygotowywane są rozwiązania, które odpowiadają na problemy zgłaszane przez młodych ludzi - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej szef Forum Młodych PiS Michał Moskal. Dodał, że inicjatywy te będą przedstawiane w kolejnych tygodniach i miesiącach.
Szef Młodych PiS Michał Moskal
Szef Młodych PiS Michał MoskalFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Posłuchaj

00:15 in.mp3 Michał Moskal powiedział, że Forum Młodych PiS pracuje nad kolejnymi inicjatywami (IAR)

Do Sejmu wpłynął w piątek projekt ustawy autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie nowych norm ochrony zwierząt. Przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego. Projekt powstał z inicjatywy Forum Młodych PiS. Wsparł ją prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

zwierzeta_futerkowe_1200_shutterstock.jpg
Nowe normy ochrony zwierząt. Zobacz, co zawiera projekt PiS

Szef Forum Młodych PiS Michał Moskal powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że projekt rozszerza agendę programową rządzącego ugrupowania. Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość realizuje duże i podstawowe reformy dla państwa. Michał Moskal dodał, że Forum Młodych PiS zajmuje się natomiast sprawami dodatkowymi, które również odpowiadają na potrzeby społeczne, szczególnie ludzi młodych. Stwierdził, że taką właśnie ustawą jest złożony dziś projekt ustawy dotyczący ochrony zwierząt.

"Wrażliwość i humanitaryzm młodego pokolenia"

W jego ocenie przygotowane przepisy wyrażają wrażliwość i humanitaryzm młodego pokolenia. Szef Forum Młodych PiS powiedział, że wsparcie dla tej inicjatywy prezesa Jarosława Kaczyńskiego pokazuje, iż także poza młodym pokoleniem jest wiele osób, które uważają, że zwierzęta należy traktować jak najlepiej.

Czytaj również:

Michał Moskal dodał, że Forum Młodych PiS pracuje nad kolejnymi inicjatywami. Będą one dotyczyć nie tylko ochrony środowiska, lecz także edukacji czy ochrony zdrowia. Rozmówca IAR podkreślił, że przygotowywane są rozwiązania, które odpowiadają na problemy zgłaszane przez młodych ludzi. Jak mówi, inicjatywy te będą przedstawiane w kolejnych tygodniach i miesiącach.

Projekt dotyczący nowych norm ochrony zwierząt zakłada również ograniczenie możliwości trzymania zwierząt na uwięzi i zmiany w zakresie funkcjonowania schronisk dla zwierząt, które - według proponowanych przepisów - będą mogły prowadzić wyłącznie jednostki samorządowe oraz organizacje pożytku publicznego. PiS chce, aby projekt trafił pod obrady Sejmu już na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym na przyszły tydzień.

paw/