X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister klimatu podkreślił sukces programu "Moja woda". Zapowiedział jego kontynuację

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 14:16
Minister klimatu Michał Kurtyka przypomniał, że jeszcze przez dwa tygodnie można składać wnioski w programie "Moja woda", wspierającym rozwój małej retencji. Potwierdził też wcześniejsze nieoficjalne informacje o tym, że druga edycja programu wystartuje od początku przyszłego roku.
Artur Lorkowski i Michał Kurtyka
Artur Lorkowski i Michał KurtykaFoto: TT/Ministerstwo Klimatu

Michał Kurtyka podkreślił, że w program był wielkim sukcesem, o czym świadczy liczba beneficjentów programu oraz to, że w ciągu dwóch miesięcy budżet programu się wyczerpał. Program wystartował 1 lipca br.; jego budżet wynosił 100 mln zł.

- Prawie 24 tys. polskich rodzin włączyło się aktywnie w przeciwdziałanie suszy, w zapobieganie suszy. Te rodziny skorzystały z dotacji w wysokości 5 tys. zł., zainwestowały też własne środki w budowę przydomowej instalacji retencji wody - podkreślił minister.


Michał Kurtyka poinformował, że to nie koniec "Mojej wody". Z początkiem 2021 r. ma ruszyć jego druga edycja. Dodał, że budżet ma być "porównywalny" do tego w pierwszej edycji.

Dodał, że w ciągu najbliższych tygodni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej został zobowiązany do przedstawienia nowej odsłony programu.

Jeszcze jest szansa na wsparcie z pierwszej edycji

Wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski wyjaśnił, że wnioski elektroniczne w "Mojej wodzie" na 2020 r. można jeszcze składać do końca września. Następnie do końca października należy w formie papierowej potwierdzić wykonanie inwestycji. Na razie, przyszli beneficjenci, złożyli wnioski elektroniczne na ponad 110 mln zł. W wersji papierowej potwierdzono wydatki na 87 mln zł.

Lorkowski zapewnił, że wszystkie złożone do końca września wnioski, a następnie potwierdzone, znajdą finansowanie z budżetu NFOŚiGW oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska.

retencja 120.jpg
Mała retencja w rolnictwie. Ardanowski: potrzeba uproszczenia przepisów

Gdzie złożono najwięcej wniosków?

Z danych przekazanych przez resort klimatu wynika, że od pierwszego lipca złożono 23 tys. 705 wniosków o dotacje w "Mojej wodzie". Najwięcej złożono ich do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska w Katowicach (ponad 2,8 tys.). Na kolejnych miejscach znalazły się Warszawa (2561 wniosków), Kraków (2452) oraz Poznań (2443). Najmniej wniosków złożono z kolei w Opolu (612) oraz w Białymstoku.

Program "Moja woda" jest skierowany do osób fizycznych i przewiduje dotację w wysokości nie więcej niż 5 tys. zł i nie więcej niż 80 proc. kosztów przedsięwzięcia, które doprowadzi do zatrzymywania wody opadowej w obrębie nieruchomości. Chodzi o budowę np. przewodów odprowadzających wody opadowe, zbiornika retencyjnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej czy nawadniającej.

PolskieRadio24.pl, PAP, MK, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejny krok w walce z suszą. Jest projekt ustawy dotyczącej małej retencji

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 11:20
Uproszczenie oraz przyspieszenie prac przygotowawczych związanych z retencją, mających na celu ograniczenie skutków suszy w Polsce, znalazły się w założeniach projektu ustawy, który trafił do konsultacji publicznych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mokradła, bagna, torfowiska - rola terenów bagiennych w walce z suszą

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 21:50
Pełnią one niezwykłą rolę ochronną dla wielu ekosystemów, a także chronią ludzi. Są one również naturalnym narzędziem w walce ze zmianą klimatu. W "Eurece" porozmawialiśmy o mokradłach i o roli terenów bagiennych w walce z suszą, a także o znaczeniu bagien i torfowisk dla bioróżnorodności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mała retencja w rolnictwie. Ardanowski: potrzeba uproszczenia przepisów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:30
Konieczne jest uproszczenie przepisów dotyczących małej retencji w rolnictwie - mówił na Forum Ekonomicznym w Karpaczu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Zasygnalizował też kolejny nabór wniosków w programie dotacji do nawadniania gospodarstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Moja woda" ma być kontynuowany w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 08:03
Od nowego roku ruszy kolejna odsłona programu "Moja woda" promującego retencję wód opadowych na prywatnych działkach - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa w Ministerstwie Klimatu. Budżet, tak jak w przypadku pierwszej edycji, ma wynieść 100 mln zł.
rozwiń zwiń