Inicjatywy na rzecz LGBT w Warszawie. Ratusz rozlicza działania burmistrzów
Urzędnicy Rafała Trzaskowskiego rozesłali do burmistrzów warszawskich dzielnic pismo, w których rozliczają ich z działań na rzecz "równego traktowania" i "antydyskryminacji" od 2018 roku - informuje "Niedziela".
2020-10-13, 07:12
Jak twierdzi "Niedziela", "burmistrzowie zostali poproszeni nie tylko o wykaz dotychczasowych inicjatyw na rzecz mniejszości LGBT+, ale także tych planowanych w przyszłości, mimo braku na nie środków".
Powiązany Artykuł
![Rafał Trzaskowski 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/9dde0592-f2f0-42b9-865b-30890cc9e621.jpg)
Tak Trzaskowski realizuje zapisy karty LGBT. Radni KO apelują o przyspieszenie inicjatyw
"Proszę o uwzględnienie także tych działań, które planowaliście Państwo w tym obszarze, a na których realizację nie macie w tym momencie zagwarantowanych środków w budżecie dzielnicy" - brzmi fragment dokumentu, podpisanego przez jednego z urzędników, który cytuje "Niedziela".
Pismo trafiło do szkół i przedszkoli
Burmistrzowie do 9 października mieli określić, czy inicjatywy wpisują się w Warszawską Deklarację LGBT+, podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego i dołączoną do korespondencji. Jak twierdzi Tygodnik "Niedziela" pismo w niektórych dzielnicach trafiło do dyrekcji szkół i przedszkoli, którzy przekazali je nauczycielom.
Ratusz do dokumentu załączył tabelę, w której przykładem inicjatyw wpisujących się we wspomnianą Deklarację LGBT+, są warsztaty antydyskryminacyjne dla urzędników miejskich i pracowników jednostek miejskich, w tym Straży Miejskiej. Ich koszt to ok. 75 tys. zł.
Powiązany Artykuł
![mid-20923126 (1).jpg](http://static.prsa.pl/images/ecafad1a-d562-45b6-a43a-4d55a3d4a731.jpg)
Wzrosty Trzaskowskiego. Felieton Miłosza Manasterskiego
Jak podaje "Niedziela", Stołeczne Centrum Komunikacji Społecznej ma przygotować także materiały, wykorzystywane do szkoleń on-line dla pracowników ratusza w kolejnych latach. W tabeli jest też rubryka nt. "wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej oraz zgodnej ze standardami WHO" oraz " współpraca z pracodawcami przyjaznymi dla osób LGBT+ i promocja dobrych praktyk".
Uczniowie mogą czuć się dyskryminowani
- W oparciu o Warszawską Deklarację LGBT+ pisma te wymuszają na nauczycielach, dyrektorach szkół i burmistrzach dzielnic postawy mające na celu uprzywilejowanie tzw. społeczności LGBT+ względem reszty społeczeństwa - mówi "Niedzieli" Filip Frąckowiak, radny m.st. Warszawy.
Samorządowiec uważa, że "w ostatnim czasie uczniowie, którzy w większości są katolikami, mogą czuć się dyskryminowani z powodu działań ratusza". Według "Niedzieli", chodzi o pismo wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej adresowane do stołecznych szkół, z którego wynika, że szkoła ma być świecka, a uroczystości szkolne mają być pozbawione elementów religijnych takich jak modlitwa czy błogosławieństwo księdza.
niedziela.pl, paw/
REKLAMA