"Logiczny krok". Piotr Mazurek o powołaniu pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej
- Prawo i Sprawiedliwość przeprowadziło już kilka historycznych działań, jeśli chodzi o wzmacnianie roli młodych ludzi w procesie stanowienia prawa, z oddaniem głosu młodzieży w sprawach związanych z przyszłością Polski - mówił w Polskim Radiu 24 minister Piotr Mazurek, podsekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej.
2020-10-17, 17:15
Piotr Mazurek - współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i dotychczasowy szef gabinetu politycznego wiceprezesa Rady Ministrów - został decyzją premiera Mateusza Morawieckiego pełnomocnikiem rządu ds. polityki młodzieżowej.
Powiązany Artykuł
Akcja Forum Młodych PiS na drugą falę pandemii. Moskal: musimy wrócić do solidarności społecznej
Pełnomocnik ma m.in. koordynować przygotowanie i wdrożenie "w oparciu o konsultacje przeprowadzone z szerokim kręgiem interesariuszy" dokumentu strategicznego dotyczącego działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Do jego zadań ma też należeć inicjowanie aktywności i współpraca z organami administracji rządowej, organami jednostek samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi w zakresie zwiększania zaangażowania młodzieży w życie publiczne.
Jak podkreślał Piotr Mazurek, powołanie pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej to kolejny logiczny krok rządu, a zadaniem pełnomocnika jest koordynacja działań na poziomie administracji rządowej, w tym procesu powstania nowego, strategicznego dokumentu państwa polskiego, dotyczącego polityki młodzieżowej. - Ludzie młodzi mają różnego rodzaju problemy, które dotyczą edukacji, kultury, aktywności na różnych polach obywatelskich. Polityka w tej sprawie powinna być przemyślana i skoordynowana, to główny cel związany z działaniami podejmowanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, a do których mnie zaprosił - mówił gość audycji.
Posłuchaj
Piotr Mazurek, który jest także warszawskim radnym, komentował także działalność prezydenta Rafała Trzaskowskiego w samorządzie.- Prezydent nie radzi sobie ze sprawami warszawskimi. Świadczy o tym fakt, że niezwykle mało czasu poświęca na sprawy warszawskie. Np. w sposób systemowy oprócz kilku wyjątków nie uczestniczy w sesjach Rady Miasta. To jest sytuacja bez precedensu że w sytuacji gdy mamy tak wiele problemów i spraw trudnych, takich jak sprawa awarii "Czajka", kwesto podwyżek, funkcjonowanie edukacji czy użytkowania wieczystego, prezydenta nie ma na sesjach - zauważył.
REKLAMA
- Prezydent kompletnie nie orientuje się w tym, co dzieje się w Warszawie, nie czuje się gospodarzem Warszawy, widać że sprawy miasta i samorządu go męczą. Ma ambicje politykierskie, sięgające szerzej niż Polska, unijne, międzynarodowe, to są sprawy w jego kręgu zainteresowań, problemy warszawiaków są pozostawione same sobie - dodał radny.
Więcej w nagraniu.
***
Audycja: Temat dnia / Gość PR24
Prowadzący: Tadeusz Płużański
REKLAMA
Gość: Piotr Mazurek
Data emisji: 17.10.2020
Godzina emisji: 16.35
PR24/PAP/ka
REKLAMA
REKLAMA