X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Robert Telus: w Kościele nie ma przyzwolenia na czyny zarzucane kard. Gulbinowiczowi

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 18:55
- Jest potrzeba, by wszystkie środowiska zawodowe próbowały się oczyszczać, tak jak to robi Kościół, który daje przykład i świadectwo, jak to należy robić - mówił o komunikacie nuncjatury apostolskiej ws. kardynała Gulbinowicza poseł Robert Telus (PiS).
Robert Telus
Robert TelusFoto: PR24/DB

Archidiecezja wrocławska w wydanym w piątek komunikacie przeprosiła osoby skrzywdzone przez kard. Henryka Gulbinowicza. Stolica Apostolska pozbawiła kard. Gulbinowicza prawa używania insygniów biskupich. Hierarcha ma również zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych.

Kard Henryk Gulbinowicz pap 1200.jpg
Zapadły decyzje dyscyplinarne w sprawie kard. Gulbinowicza. Terlikowski: to trzęsienie ziemi

Robert Telus zaznaczył, że w sprawie kardynała Henryka Gulbinowicza Stolica Apostolska zajęła odważne i mocne stanowisko. - Do tej pory Watykan tak mocnych wyroków nie wydawał. To pewien kierunek i znak, że nie ma w Kościele przyzwolenia na rzeczy zarzucane ks. Kardynałowi - stwierdził poseł.

- Wszyscy oczekujemy, jako społeczeństwo, żeby za takie czyny były rozliczane wszystkie grupy społeczne - dodał.

Poseł zwracał uwagę, że problem pedofilii i wykorzystywania seksualnego dotyczy wszystkich środowisk, nie tylko Kościoła, a w różnych grupach społecznych mamy do czynienia z tego rodzaju przestępstwami w podobnym stopniu.

Posłuchaj
12:25 _PR24_AAC 2020_11_06-17-35-52.mp3 06.11.2020 Robert Telus (Polskie Radio 24 / Rozmowa PR 24)

Robert Telus przypominał, że problem pedofilii poruszył m.in. Sylwester Latkowski w filmie dokumentalnym o  sopockiej Zatoce Sztuki. - To był bardzo mocny program, dotyczący sfery biznesu. Tam nie ma żadnych zatrzymań czy wyroków, nie słyszy się, by coś się działo w tej sprawie. Środowisko, które bardzo mocno wspierało Zatokę Sztuki, też powinno się oczyścić. Mam nadzieję, że teraz wszyscy dostrzegą, że tak trzeba robić - podkreślił.

W maju 2019 r. do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu skierowano zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez kard. Henryka Gulbinowicza. Złożył je mecenas Artur Nowak, który reprezentował Karola Chuma oskarżającego hierarchę o molestowanie seksualne.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Rozmowa PR 24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Robert Telus (PiS)

Data emisji: 06.11.2020

Godzina emisji: 17.35

PR24/ka

Czytaj także

Decyzje Watykanu ws. kard. Gulbinowicza. Archidiecezja wrocławska: należy powiedzieć "przepraszam"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 17:04
Archidiecezja wrocławska w wydanym w piątek komunikacie przeprosiła osoby skrzywdzone przez kard. Henryka Gulbinowicza. Stolica Apostolska pozbawiła kard. Gulbinowicza prawa używania insygniów biskupich. Hierarcha ma również zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych.
rozwiń zwiń