X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie do przyjęcia". Krasnodębski o powiązaniu funduszy unijnych z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 17:05
- Pętla się zaciska. Pętla to ograniczenie coraz bardziej państw członkowskich, szczególnie tych, które nie są dobrze widziane w Brukseli - stwierdził prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, w Polskim Radiu 24 odnośnie do uzależnienia funduszy unijnych od praworządności. Jego zdaniem taki mechanizm jest "nie do przyjęcia".
Prof. Zdzisław Krasnodębski
Prof. Zdzisław KrasnodębskiFoto: PR24/MS

- Ten mechanizm powiązania po pierwsze to zmiana podstawowa w unii, bo on da Komisji możliwość w zasadzie zawieszania tych funduszy - zaznaczył prof. Krasnodębski. Dodał, że "to nie jest przewidziane w traktatach, to jest zupełnie nowa procedura".

Unia Europejska UE pap 1200.jpg
"W UE nie ma jednego wzorca wymiaru sprawiedliwości". Wiceszef MSZ dla hiszpańskiego dziennika

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 uzależnienie funduszy unijnych od praworządności, jest "oczywiście wykorzystaniem sytuacji, że wszyscy potrzebują na gwałt pieniędzy". Europoseł PiS podkreślił przy tym, że "te procedury jeżeli chodzi o sprawy unijne są zupełnie niejasne".


Posłuchaj
21:34 _PR24_AAC 2020_11_07-16-35-12.mp3 Prof. Krasnodębski o powiązaniu funduszy unijnych z praworządnością (Temat Dnia/Gość PR24)

 

- Z jednej strony są pieniądze, które są nam potrzebne dla gospodarki (...) z drugiej strony jest jednak zgoda na taką przebudowę unii - powiedział prof. Krasnodębski. Dodał, że "jednocześnie robi to takie wrażenie, jakby całe te procedury były napisane pod jedno państwo, żeby je ukarać i tu chodzi przede wszystkim o Polskę".

Podkreślił, że mechanizm ten jest "narzędziem, które dawałoby Komisji możliwość ingerowania" w wewnętrzne sprawy Polski.

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do tematu wyborów prezdyenckim w USA. - Niezależnie od tego, kto zostanie prezydentem, będziemy z głową tego państwa, naszego sojusznika współpracować - zapewnił prof. Krasnodębski.

- Napawa smutkiem przede wszystkim daleko idąca polaryzacja w USA - stwierdził europoseł PiS. Dodał, że "środowiska liberalno-lewicowe (...) to są ludzie, którzy mają poczucie, że im wszystko wolno, że władza należy do nich, że oni reprezentują to oświeconą, racjonalną stronę, w związku czym nie obowiązują ich żadne reguły".

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
ProwadzącyTadeusz Płużański
Gość: prof. Zdzisław Krasnodębski (europoseł PiS)
Data emisji: 07.11.2020
Godzina emisji: 16.35

itom/pr24

Czytaj także

"Na to zgody nie będzie". Premier wyklucza możliwość powiązania środków UE z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 14:50
- Na pewno skorzystamy z prawa do sprzeciwu, jeśli nie dojdziemy do porozumienia ws. powiązania tzw. praworządności z budżetem UE - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, nie będzie zgody na uzależnienie wydatków budżetowych od wyobrażeń KE co do tego, jak funkcjonuje państwo polskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Jabłoński: będziemy twardo bronić polskich interesów w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 16:10
- Poza kilkoma najbogatszymi krajami, wszyscy w Unii Europejskiej są dziś na minusie i potrzebują pomocy oraz impulsu. Jeżeli nie zaczniemy działać teraz, trudno będzie wyjść z kryzysu. Będziemy twardo bronić polskich interesów - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń