X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przełomowa szczepionka na COVID-19. KE coraz bliżej zatwierdzenia umowy na zakup

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 13:30
Komisja Europejska zatwierdzi jutro umowę z koncernem BioNTech-Pfizer na dostawy szczepionek na koronawirusa. Ta sprawa jest w programie jutrzejszego posiedzenia unijnych komisarzy. O tym, że kontrakt zostanie wkrótce podpisany, informowała już przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/IDN
spychalski blazej_1200.jpg
Rzecznik prezydenta o bliskim zakupie w USA szczepionki na koronawirusa: te informacje wlewają w serca nadzieję

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że nastąpi to w środę. Pracujący nad szczepionką producenci BioNTech i Pfizer ogłosili wczoraj, że ma ona 90-proc. skuteczność w zapobieganiu zakażeniom.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:42 10733531_1.mp3 KE zatwierdzi jutro umowę na szczepionki na koronawirusa z BioNTech-Pfizer - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Komisja Europejska, która negocjuje w imieniu unijnych krajów, ma podpisać umowę na dostawy 300 milionów dawek. Wstępne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane we wrześniu. Najpierw Unia ma otrzymać 200 milionów dawek, później kolejnych 100 milionów.

szczepionka free shutt 1200 .jpg
"Szczepionka na COVID-19 skuteczna w 90 proc.". Koncern Pfizer przedstawił badania

Podczas niedawnej wideokonferencji z udziałem europejskich przywódców potwierdzono, że szczepionki będą dostępne dla wszystkich krajów w tym samym czasie, na tych samych zasadach, a brana pod uwagę będzie wielkość populacji.

Unijne rządy zostały zobowiązane do przygotowania strategii szczepień, ustalenie grup priorytetowych, a także wyznaczenie specjalnych miejsc i chłodni do ich przechowywania.

***

Badania nad szczepionką na COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP/AFP) Badania nad szczepionką na COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP/AFP)

pb

Czytaj także

Szczepionka na COVID-19. KE wkrótce podpisze umowę z BioNTech-Pfizer

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 20:51
Przewodnicząca Komisji Europejskiej poinformowała, że wkrótce zostanie podpisana umowa z BioNTech-Pfizer na dostawy szczepionki na COVID-19. - To kwestia kilku dni - powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej jeden z urzędników w Komisji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka na koronawirusa już wkrótce? Prof. Gut: trzeba dalej weryfikować jej skuteczność

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 21:38
- Bardzo dobrze, że szczepionka jest, trzeba dalej weryfikować jej skuteczność - ocenił wirusolog prof. Włodzimierz Gut, odnosząc się do informacji koncernu Pfizer o obiecujących wynikach badań nad szczepionką przeciw COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Flisiak: jeśli przez obostrzenia dojdzie do spadku zakażeń, szczepienia staną się koniecznością

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 07:04
- Skuteczność szczepień w wygaszaniu pandemii zależy od tego, jak duża część społeczeństwa zostanie zaszczepiona – powiedział prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak. Wskazał, że podane w poniedziałek do publicznej wiadomości dane na temat szczepionki koncernu Pfizer są obecnie "wyrywkowe".
rozwiń zwiń