X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ważne jest przyznanie się do błędów". Stołeczni policjanci przepraszają dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 16:25
Stołeczna policja przeprosiła dziennikarzy za użycie wobec nich pałek i granatu hukowego podczas manifestacji 11 listopada w Warszawie. Stołeczna komenda jednak nie wykazała innych uchybień funkcjonariuszy podczas tych zgromadzeń.
Stołeczna policja przeprasza za błędy popełnione w czasie interwencji przy dworcu PKP Warszawa Stadion
Stołeczna policja przeprasza za "błędy" popełnione w czasie interwencji przy dworcu PKP Warszawa StadionFoto: Pawel Wasniowski/REPORTER

en marsz niepodległosci 1200.jpg
"W kilku miejscach było niezwykle gorąco". Policja publikuje materiały z Marszu Niepodległości

"Ważne jest przyznanie się do błędów, które zostały potwierdzone w wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych" - napisali stołeczni policjanci na Twitterze. Przeprosiny są wynikiem wewnętrznej analizy zabezpieczeń przeprowadzonych w stolicy w listopadzie.


Rzecznik komendanta stołecznego policji nadkomisarz Sylwester Marczak powiedział IAR, że podczas interwencji na stacji Warszawa Stadion popełniono błędy. - Policjanci użyli środków przymusu w postaci pałki czy granatu hukowego, w niektórych przypadkach także wobec dziennikarzy. To jest ta chwila, gdy musimy powiedzieć, że tej sytuacji nie powinno być. Dlatego mówimy - przepraszamy - powiedział rzecznik.

Czytaj także: 

Zaproszenie do udziału w szkoleniach

Policja zamierza przeprowadzić wspólne szkolenia policjantów i dziennikarzy, aby więcej nie dochodziło do podobnych zdarzeń. Chodzi o wzajemne uświadomienie specyfiki pracy. Z jednej strony poznanie przez policjantów perspektywy dziennikarzy, ale też przedstawienie reporterom jak niebezpieczne są poszczególne środki przymusu bezpośredniego.

Posłuchaj
00:14 ksp-szkolenia-setka .mp3 Rzecznik KSP: wspólne szkolenia pomogą nam poznać perspektywę dziennikarzy (IAR)

 

Rzecznik przypomniał, że w wielu przypadkach podczas interwencji funkcjonariusze byli obiektem agresji uczestników zgromadzeń i musieli używać środków przymusu bezpośredniego. Dodał jednak, że stołeczna policja nie podjęła żadnych środków dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy. Sylwester Marczak zaznaczył, że odrębne postępowania prowadzone są przez prokuraturę między innymi w sprawie użycia gazu wobec osób objętych immunitetem.


mbl

Czytaj także

Prof. Jabłoński: Ruch Narodowy nie skorzystał z szansy pozbycia się gęby zadymiarzy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 10:45
- Ruch Narodowy, który ciągle jest wiązany z organizowaniem jakichś zadym, miał okazję pokazać wyższy poziom odpowiedzialności, nie skorzystał z tej szansy - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Z drugiej strony mieliśmy do czynienia z daleko idącą dysproporcją w działaniach policji w porównaniu do tego, co działo się podczas protestów związanych ze Strajkiem Kobiet - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja publikuje wizerunki osób atakujących funkcjonariuszy. Prosi o pomoc w poszukiwaniach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 11:48
Komenda Stołeczna Policji opublikowała na swojej stronie internetowej kolejne wizerunki osób mających związek ze środowymi zajściami podczas Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze poszukują mężczyzn, którzy zaatakowali policjantów przy ul. Nowy Świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest pod MEN. Jest nagranie incydentu z udziałem Grzybowskiej i policjanta

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 11:46
Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje incydent z udziałem Agaty Grzybowskiej - fotoreporterki agencji RATS, współpracującej m.in. z "Gazetą Wyborczą" - podczas poniedziałkowego Strajku Kobiet pod MEN. Na filmiku widać, jak Grzybowska dwukrotnie "strzeliła" policjantowi w oczy fleszem aparatu, a po chwili prawdopodobnie kopnęła go. Fotoreporterka nie przyznaje się do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.
rozwiń zwiń