X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego: nie będzie naszej akceptacji dla wykluczania kogoś za jego światopogląd

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 17:24
- Naszym zamiarem jest to, by uczelnie były miejscem debat o charakterze pluralistycznym, gdzie do głosu dopuszczani są przedstawiciele nie tylko centrum czy lewicy, ale również środowisk konserwatywnych. (…) Chcemy wolności badań naukowych, ale też głoszenia opinii - powiedział prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.
Prof. Włodzimierz Bernacki
Prof. Włodzimierz BernackiFoto: PR24/Adam Koniecki

W audycji poruszono przede wszystkim temat procesu przeprowadzania reformy szkolnictwa wyższego oraz działań ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, co spotyka się z oporem środowisk lewicowych. Prof. Włodzimierz Bernacki stwierdził, że media głównego nurtu wykreowały wizerunek zarówno ministra, jak i resortu, jako czających się na wolności i autonomię uczelni, a także studentów.

1200_Czarnek_MNiSW.png
"Miejsce kształtowania osobowości młodego człowieka". Czarnek o istocie szkolnictwa wyższego

- Do momentu powołania ministra Czarnka, czy mnie, rektorzy i przedstawiciele środowisk akademickich wskazywali na konieczną zmianę oraz reformę. Gdy powołano nas na nasze stanowiska, to uruchomiono mechanizm uderzenia w próby tych zmian - wskazał.

W rozmowie z Tadeuszem Płużańskim prof. Bernacki podkreślił, że zamiarem ministerstwa jest to, by uczelnie były miejscem debat i to debat o charakterze pluralistycznym, gdzie do głosu dopuszczani są przedstawiciele nie tylko centrum czy lewicy, ale również środowisk konserwatywnych.

Posłuchaj
22:19 _PR24_AAC 2020_12_05-16-35-01.mp3 Prof. Włodzimierz Bernacki o reformie szkolnictwa wyższego ("Temat dnia/Gość PR24")

- Społeczność akademicka powinna być społecznością, gdzie wszelkie poglądy, nurty i teorie mogą być głoszone, pod warunkiem, że mają walor naukowości - dodał wiceminister.

wyklad EN 1200 .jpg
Prof. Jaroszyński: na uczelniach marksizm przybiera maskę postmodernizmu

Zaznaczył, że nie będzie akceptacji dla sytuacji, w których ktoś jest pozbawiany prawa awansu czy funkcji kierownika katedry ze względu na to, że jego światopogląd nie mieści się w większości lewicowej czy liberalnej.

- To niedopuszczalne, również, gdy mówimy o osobach mających poglądy lewicowe w instytucji, która byłaby w swej większości konserwatywna. Chcemy wolności nie tylko badań naukowych, ale też głoszenia opinii - powiedział na antenie Polskiego Radia 24.

Jak zauważył senator PiS, ministerstwu nauki i szkolnictwa wyższego zarzuca się "chęci krwiożercze wobec środowisk lewicowych". - Tak nie jest. Chcemy uświadamiać i stworzyć ramy pluralizmu, zachęcić do wsparcia nurtów badań naukowych, które są budujące dla tożsamości narodowej, poczucia wspólnotowości - zapewnił pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, senator PiS
Data emisji: 05.12.2020
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Nie jestem rewolucjonistą". Czarnek zapewnia, że radykalnych zmian w szkołach nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 08:30
- Media próbują ze mnie zrobić rewolucjonistę, a ja jestem wolnościowcem i żadnych radykalnych zmian w szkole nie będzie - powiedział w wywiadzie dla "Polska Times" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń