X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zapewni wolność nauki i wyrażania przekonań". Wiceminister edukacji o pakiecie wolności akademickiej

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 14:58
Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek powiedział, że przygotowany w jego resorcie "pakiet wolności akademickiej" ma zapewnić wolność nauki i wyrażania przekonań religijnych i światopoglądowych.
Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek
Wiceminister edukacji i nauki Wojciech MurdzekFoto: MNiSW/Twitter

EN_Uniwersytet Warszawski 1200.jpg
"Dobry krok, który zapewni rozwój nauki". Maria Koc o "Pakiecie wolności akademickiej"

Jest to nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym. Zmiany zakładają, że nauczyciel akademicki nie będzie mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności za wyrażanie swoich przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych. Będzie obowiązek informowania nauczyciela akademickiego, że zostało rozpoczęte postępowanie wyjaśniające wobec niego. A na etapie tego postępowania rektor nie będzie mógł zawiesić naukowca.


Posłuchaj
00:31 10788152_1.mp3 Wiceminister edukacji i nauki o pakiecie wolności akademickiej (IAR)

 

Jak mówił w Sejmie wiceminister Murdzek, zmiany w ustawie o szkolnictwie wyższym z 2018 roku dały dużą autonomię rektorom uczelni. Dodał, że nowe propozycje dają narzędzia, które pozwolą na "pełną wolność nauczania oraz debaty akademickiej".

Postępowania wyjaśniające

Projekt zmian zakłada również umorzenie wszystkich rozpoczętych już postępowań wyjaśniających i dyscyplinarnych dotyczących wyrażania przez nauczycieli akademickich przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych. Teraz dokument trafi do konsultacji. Resort nauki zakłada, że prace nad nowelizacją zakończą się wiosną przyszłego roku.

Pakiet wolności akademickiej przedstawił wczoraj minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

pkur

Czytaj także

Szef MEN: wolność akademicka jest dla wszystkich, od osób o lewicowym światopoglądzie, po poglądy chrześcijańskie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 12:21
- Naukę rozwijają profesorowie, mistrzowie i to oni muszą cieszyć się autonomią - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiadając Projekt Wolności Akademickiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobry krok, który zapewni rozwój nauki". Maria Koc o "Pakiecie wolności akademickiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 19:25
- Warunkiem rozwoju nauki jest wolność akademicka, wolność nauczania, wolność słowa, wolność badań naukowych - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Maria Koc, komentując przygotowany przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka "Pakiet wolności akademickiej". Gościem "Debaty Jedynki" była także poseł PO, były minister edukacji narodowej, Krystyna Szumilas.
rozwiń zwiń