X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jak długo potrwają obostrzenia covidowe? Wiceminister zdrowia nie pozostawił wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 20:23
- Z powodów technicznych nie jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Polaków w ciągu 1-2 tygodni, więc, mimo że szczepionka się pojawi, to do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja - zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W poniedziałek na antenie TVP Info wiceszef resortu zdrowia powiedział, że w styczniu w Polsce pojawi się 1 mln 100 tys. szczepionek, czyli wystarczy na 500 tys. pracowników służby zdrowia. Jest to faza "0".

Posłuchaj
00:20 10796050_1.mp3 Wiceminister zdrowia: podstawowe restrykcje do lata przyszłego roku (IAR)

Wiceminister zwrócił jednocześnie uwagę, że "niestety nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić na koronawirusa". - W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych do szczepienia służby zdrowia w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością - zauważył wiceszef resortu zdrowia.

Szczepienie shutterstock 1200.jpg
Narodowy Program Szczepień. Anna Kwiecień: teraz najważniejsze, abyśmy umieli skutecznie przekonać Polaków

"Lekarze, politycy i celebryci"

- Powinniśmy dać przykład Polakom, że warto się szczepić. Nawet jeśli przechorowaliśmy i jestem tzw. ozdrowieńcami, nie mamy pewności, że po raz drugi nie zachorujemy - ocenił Kraska. Zapowiedział, że w kampanii promującej szczepienie na COVID-19 wezmą udział zarówno lekarze, politycy, jak i celebryci.

Na pytanie, czy grozi Polsce trzecia fala pandemii, wiceminister odpowiedział, że sama szczepionka nie wystarczy, by uchronić wszystkich przed zakażeniami. Zaznaczył, że wciąż potrzeba zachowywać dystans społeczny.

Czytaj także:

- Kiedy przychodziła druga fala pandemii, liczba dziennych zachorowań była na poziomie ok. tys. osób. Tymczasem teraz mamy ok. 10 tys. zakażeń dziennie, więc jeśli pojawi się trzecia fala pandemii, wówczas skutki dla polskiej służby zdrowia byłyby znacznie gorsze niż po drugiej fali - ocenił Kraska.

Podkreślił, że sama szczepionka będzie zabezpieczała Polaków przed zakażeniem, ale bezpieczeństwo pojawi się w perspektywie dłuższego czasu niż najbliższe miesiące. - Z powodów technicznych nie jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Polaków w ciągu 1-2 tygodni, więc, mimo że ona się pojawi, wciąż do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja - zapowiedział.

pkr

Czytaj także

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce. Sprawdź najważniejsze informacje

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 14:33
Proces szczepień przeciwko COVID-19 będzie przebiegał w czterech krokach: rejestracja online, zgłoszenie do punktu szczepień, szczepienie i obserwacja oraz powtórzenie procesu - poinformowała w środę Kancelaria Premiera. W piątek rusza nabór podmiotów, które zajmą się organizacją punktów szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dworczyk: cel strategiczny to zapanowanie nad epidemią w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 13:03
Szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył, że Narodowy Program Szczepień ma szansę zadziałać tylko wtedy, kiedy stanie się "naprawdę narodowym, absolutnie masowym programem".
rozwiń zwiń