X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef KPRM: po Nowym Roku co tydzień 300-tysięczne transporty szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 19:21
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że do końca roku do Polski dotrze 300 tys. dawek szczepionki. - Potem co tydzień do Polski będą trafiały kolejne transporty z 300 tysiącami szczepionek - podkreślił na konferencji prasowej.
Szczepionki przeciw COVID-19 dotarły już do Polski
Szczepionki przeciw COVID-19 dotarły już do PolskiFoto: Twitter/PremierRP (screen)

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że "jesteśmy po tej wielkiej próbie, jaką było przyjęcie pierwszego transportu i szczepienie 10 tys. osób".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
premier tt 1200.jpg
Premier: szczepionka to szansa na powrót do normalności

"Czeka nas długi proces logistyczny"

Zapowiedział, że do końca roku do Polski dotrze 300 tys. dawek szczepionki. - Czeka nas długi proces, a jeśli chodzi o logistykę, będzie on stanowił olbrzymie wyzwanie - dodał.

- Potem co tydzień będą takie transporty 300-tysięczne trafiały do Polski, a następnie jak kolejne firmy zarejestrują swoje produkty, ta liczba będzie wciąż wzrastała -poinformował minister.

Posłuchaj
00:16 Michał Dworczyk o transportach szczepionek (IAR).mp3 Michał Dworczyk o transportach szczepionek (IAR) 

Wyjaśnił, że w odróżnieniu od pierwszego 10-tysięcznego transportu szczepionek, który dotarł do Polski drogą kołową, kolejne transporty przylecą na pokładzie samolotu do Warszawy. Szczepionki trafią do Agencji Rezerw Materiałowych, potem przez hurtownie farmaceutyczne zostaną przekazane do 509 szpitali węzłowych.

- Po zakończeniu szczepień grupy zero, rozpoczniemy już szczepienia nie tylko w tych 509 szpitalach, ale łącznie będzie to ponad 9 tys. zespołów we wszystkich gminach w całej Polsce, które będą szczepiły Polaków - mówił szef KPRM.

Czytaj również:

Akcja zachęcająca do szczepień

Przekazał też, że w niedzielę rusza kolejny spot telewizyjny informujący i zachęcający do szczepień, a w poniedziałek ruszy akcja billboardowa. - Każdego dnia będą dochodzić nowe elementy, które będą miały jedno zadanie - dotrzeć z rzetelną informacją do każdego Polaka na temat szczepionki i procesu szczepień.

Posłuchaj
00:23 10816590_2.mp3 Szef KPRM o akcji dot. szczepień na COVID-19 (IAR) 

- A w konsekwencji - przekonać nas jako społeczeństwo, że jedynie szczepienie daje nadzieję, możliwość powrotu do normalności, którą pamiętamy sprzed czasów pandemii - podkreślił Michał Dworczyk.

ms

Czytaj także

"To dopiero początek". Prof. Gut apeluje, aby nadal przestrzegać obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 11:40
- Szczepionka przeciw COVID-19 została sprawdzona zgodnie z procedurą. Szczepienia rozpoczęły się szybko. Jednak to dopiero początek i ważne, by nadal dochowywać zasad związanych z pandemią - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
rozwiń zwiń