X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Lekarze wiedzą, co mówią". Wyrwich zaapelował do osób niezdecydowanych ws. szczepień

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 12:30
- Mam zaufanie do lekarzy. To są ludzie, którzy wiedzą, co robią - stwierdził w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z Tygodnika "Niedziela" odnośnie do szczepionki przeciwko COVID-19. Podkreślił, że "lekarze wiedzą, co mówią" na temat szczepień.
Szczepienie przeciw COVID-19 w siedzibie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie
Szczepienie przeciw COVID-19 w siedzibie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w LublinieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

- Jest to coś, co jest z nami i przez lata wiele szczepień się pojawiało, które wydawały się szczepieniami niepewnymi, niektórym wydawało się, że niepotrzebnymi. Tymczasem okazywało się, że one są potrzebne, a nawet niektóre były wskazane - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

szczepionka covid en 1200.jpg
"To jedyna mądra decyzja". Dr Gujski namawia do masowego wzięcia udziału w szczepieniach

Pytany o postawę osób negatywnie nastawionych do szczepionek przeciwko COVID-19 stwierdził, że ludzie ci "nie do końca może zdają sobie sprawę, czym to jest, czym jest koronawirus".

Posłuchaj
09:45 _PR24_AAC 2020_12_28-12-48-48.mp3 Mateusz Wyrwich o szczepionkach przeciwko COVID-19 (PR24/Północ - Południe)

- Jest to niebezpieczeństwo, że w końcu te szczepionki przygotowywane są przez 2, 3 lata. Niektórzy mówią, że szczepionki, jeśli chodzi o bardzo poważne choroby, są kilkanaście lat przygotowywane. Tu raptem rok. Może istnieć podejrzenie, że jest to szczepionka na tyle niesprawdzona, że może być w jakiś sposób wadliwa - mówił na antenie Polskiego Radia 24.

Czytaj także:

Wyrwich zwrócił uwagę na to, że obecnie "jest sporo ludzi ostrożnych, sporo sceptyków, jest oczywiście grupa ludzi tych antyszczepionkowców". - Wydaje mi się, że te procenty osób przekonanych do szczepionek będą przyrastać - powiedział.

- Bardzo wielu ludzi jest sceptycznych w odniesieniu do czegoś, co jest nowe - zauważył gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Mateusz Wyrwich (Tygodnik "Niedziela")
Data emisji: 28.12.2020
Godzina: 12.48

itom/pr24

Czytaj także

"Wszystko przebiega zgodnie z planem". Prezes ARM o dystrybucji szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 10:18
- W każdej partii odkładamy połowę dostawy, która przychodzi, na wypadek, gdyby cokolwiek miało się wydarzyć. Osoby, które są zaszczepione, po 21 dniach na pewno otrzymają drugą szczepionkę - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: szczepionka to dla nas jedyny ratunek

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 11:35
 - Wielu ludzie nie chce się szczepić, bo może mieć podejrzenie, że wokół szczepionek istnieje gra polityczna. Tymczasem wirus drwi sobie z naszych podziałów. Możemy go zwalczyć tylko masowo, inaczej będzie mutował i wszystkich zabije - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). 
rozwiń zwiń