X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wiele planów kanclerz Merkel udało się zrealizować". Prof. Grosse podsumował niemiecką prezydencję w UE

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 19:06
- Ta prezydencja jest chwalona za kompromis, jeśli chodzi o wieloletnie ramy finansowe oraz ten mechanizm warunkowości, czyli powiązania praworządności i funduszy europejskich - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
Prof. Tomasz Grzegorz Grosse
Prof. Tomasz Grzegorz GrosseFoto: PR24

Przyznał przy tym, że kwestia powiązania funduszy unijnych z praworządnością "nie jest tak bardzo chwalona w Polsce lub na Węgrzech, ale jeśli chodzi o inne kraje, a zwłaszcza prasę niemiecką, to ten sukces kanclerz Merkel odnotowano bardzo wyraźnie".

Zdaniem prof. Grosse "wiele planów kanclerz Merkel udało się zrealizować" podczas niemieckiej prezydencji w Unii Europejskiej.

1200_Niemcy_PAP.png
Lockdown w Niemczech przedłużony. W niektórych regionach zaostrzony reżim sanitarny

- Wynegocjowano także umowę inwestycyjną z Chinami i to jest bardzo duży sukces, dlatego że ona przez siedem lat w zasadzie nie była w stanie być dokończona, jeśli chodzi o podstawową ramę negocjacyjną, ze względu na bardzo poważne rozbieżności pomiędzy obiema stronami - zauważył.


Posłuchaj
20:18 _PR24_AAC 2021_01_06-18-33-29.mp3 Prof. Tomasz Grosse o niemieckiej prezydencji w UE (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Jako trzeci sukces niemieckiej prezydencji uznał "zgodę wszystkich państw członkowskich, łącznie z Polską, na bardzo ambitną agendę klimatyczną, przede wszystkim chodzi o postawienie sobie nowych celów, bardziej ambitnych w tej polityce".

Czytaj także:

Z drugiej zaś strony, prof. Grosse zwrócił uwagę, że "nie ma postępu w polityce migracyjnej". W kwestii porażek niemieckiej prezydencji w UE dodał, że "jeśli chodzi o politykę antycovidową, czy antypandemiczną, tutaj Niemcy w zasadzie się tym nie zajmowali".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Goście: prof. Tomasz Grzegorz Grosse (Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 06.01.2021
Godzina emisji: 18.33

itom/pr24

Czytaj także

Lockdown w Niemczech. Doleśniak-Harczuk: Merkel liczy, że społeczeństwo się opamięta

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 17:15
- W szeregach partii rządzących, CDU, CSU i SPD, mówi się zakulisowo o tym, że nie do końca ta kryzysowa strategia wypracowana przez Angelę Merkel trafia w gust osób związanych z koalicją - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemieckie media: Berlin przyczynił się do "katastrofy szczepionkowej" w Unii

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 23:19
Niemiecki tabloid "Bild" opublikował list, w którym ministrowie zdrowia Niemiec, Francji, Włoch i Holandii zwrócili się do Komisji Europejskiej o objęcie wiodącej roli w zakupie szczepionek przeciwko COVID-19. Jak oceniono w gazecie, od listu tego "rozpoczęła się katastrofa szczepionkowa w UE".
rozwiń zwiń