X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pilna debata PE na temat Rosji po aresztowaniu Nawalnego. Zabiegali o nią polscy europosłowie

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 10:07
W Parlamencie Europejskim w Brukseli po południu, około 15.00, odbędzie się debata na temat Rosji w związku z aresztowaniem w Moskwie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. O pilną dyskusję zabiegali między innymi polscy europosłowie.
Aleksiej Nawalny po przesłuchaniu 18 stycznia.
Aleksiej Nawalny po przesłuchaniu 18 stycznia.Foto: PAP/EPA/NAVALNY PRESS TEAM / HANDOUT HANDOUT

Aleksiej Nawalny został aresztowany w niedzielę po przylocie z Niemiec, gdzie przez 5 miesięcy był leczony po zamachu na jego życie w ubiegłym roku dokonanym w Rosji z użyciem bojowego środka chemicznego - nowiczok.

eefw.jpg
Aresztowanie Aleksieja Nawalnego. Ekspert: może trafić do kolonii karnej

Potępienie, oburzenie, apele do Moskwy o uwolnienie Aleksieja Nawalnego, a do Komisji Europejskiej i unijnych krajów o rozszerzenie sankcji wobec Rosji, płynęły wczoraj z Parlamentu Europejskiego.

Posłuchaj
00:48 W PE dziś debata na temat Rosji w związku z aresztowaniem Aleksieja Nawalnego.mp3 W PE dziś debata na temat Rosji w związku z aresztowaniem Aleksieja Nawalnego (IAR) 

- Ustępowanie Moskwie zawsze niosło niedobre konsekwencje nie tylko dla naszego regionu, ale i dla całego świata zachodniego - powiedziała europosłanka Anna Fotyga w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką. Podkreśliła, że jedną z decyzji powinno być zatrzymanie budowy Nord Streamu 2. - Ta budowa od samego początku była skandalem i naruszeniem solidarności unijnej - powiedziała.

Czytaj dalej:

W podobnym tonie wypowiadał się europoseł Andrzej Halicki. - Nie można robić polityki, biznesu, z takimi reżimami jaki w Rosji panuje - powiedział w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia. Dzisiejsza debata potrwa około godziny, w czwartek ma być głosowana rezolucja.

pg

Czytaj także

Sprawa zatrzymania Nawalnego. Rusłan Szoszyn: rosyjska opozycja nie znała dotąd takiej historii

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 12:00
- Dzieją się w Rosji rzeczy niespotykane, jeśli chodzi najnowszą historię. W tej chwili trwa proces Nawalnego w budynku komisariatu policji w Chimkach. Sprowadzono tam sędziego - powiedział w Polskim Radiu 24 Rusłan Szoszyn z dziennika "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymanie Nawalnego. Ekspert OSW: to świadczy o strachu władzy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 15:15
- Reżim Putina w bieżącym momencie trzyma się już w coraz większym stopniu na braku alternatywy i na bierności społeczeństwa - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Maria Domańska z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń