X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Duża agresja i bardzo brzydki styl". Andrzej Potocki o protestach w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 15:55
- Ten sam styl, te same argumenty, te same zachowania, czyli powtórka prawie że w 100 procentach i to w nie najlepszym wydaniu. Prawdopodobnie nie będzie żadnych nowych metod, sposobów tego protestu, poza tym, co już widzieliśmy wcześniej, czyli dużą agresją, wielkimi słowami, nakręcaniem emocji - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki, publicysta tygodnia "Sieci".
Warszawski protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego
Warszawski protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego Foto: PAP/Radek Pietruszka

W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do wyroku ws. aborcji. Sam wyrok został już wpisany do Dziennika Ustaw, co oznacza, że przepisy zaczęły obowiązywać. Podobnie jak i na jesieni, wczoraj w różnych częściach kraju odbyły się protesty przeciwko decyzji TK. Zdaniem Andrzeja Potockiego wydarzenia, które można było wczoraj obserwować są bardzo podobne do tych, które miały miejsce w listopadzie. 

Czytaj także:
forum tk 1200.jpg
W Dzienniku Ustaw opublikowano wyrok TK ws. przepisów o dopuszczalności aborcji

- Już mamy pewną "powtórkę z rozrywki", co widać było wczoraj. Ten sam styl, te same argumenty, te same zachowania, czyli powtórka prawie że w 100% i to w nie najlepszym wydaniu - komentował gość PR24. Publicysta skrytykował także atmosferę zgromadzeń. - Duża agresja i bardzo brzydki styl - stwierdził. Wyraził także nadzieję, że protesty nie będą trwały "zbyt długo". 

Publicysta uważa, że organizatorzy Strajku Kobiet będą sięgać jedynie do środków, jakie stosowali już wcześniej. - Prawdopodobnie nie będzie żadnych nowych metod, poza tym, co widzieliśmy wcześniej: dużą agresją, wielkimi słowami i nakręcaniem emocji - ocenił. 

Czytaj także:

Cel: "obalić rząd"

Potocki skomentował także dzisiejszą okładkę "Gazety Wyborczej". - Jak zwykle nadużycie i przerost formy nad treścią, pokazywanie całej sytuacji na opak - ocenił.  - Jednym słowem: duża walka propagandowa, żeby rozhuśtać nastroje i doprowadzić do tego, o czym się marzy przywódczyniom tego protestu, a dokładniej pani Lempart: żeby obalić rząd PiS-u - podsumował rozmówca. 

Zdaniem publicysty takie protesty nie zmienią sytuacji politycznej. - Na moje oko, w tej sytuacji to nie będzie możliwe - stwierdził gość PR24. Podkreślił, że swoją opinię opiera na sondażach poparcia dla partii politycznych. Zauważył też, że choć w listopadzie PiS zanotował straty w sondażach, to w ciągu tych dwóch miesięcy ugrupowaniu rządzącemu udało się odbudować poparcie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

Posłuchaj
23:41 _PR24_AAC 2021_01_28-14-33-07.mp3 Publicysta Andrzej Potocki o aborcji ("Gość PR24") 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Andrzej Potocki ("Sieci")

Data emisji: 28.01.2021

Godz. emisji: 14.33

jbt/pr24

Czytaj także

Gabriela Lenartowicz (PO): Parlament Europejski wypowiedział się w obronie praw kobiet

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 09:25
- Parlament Europejski poparł stanowisko większości Polek i Polaków, a zwłaszcza Polek, przeciwne orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego, które zakazuje niemal całkowicie aborcji w Polsce - powiedziała w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty ws. wyroku TK. Jakub Pacan: lewica idzie w stronę rewolucyjną, taka forma odstrasza Polaków

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 13:06
- Z jednej stron jest to temat odgrzewany, on zawsze będzie do czerwoności rozbudzał emocje. Myślę, że nie zamknie się to w kilku dniach. Natomiast nie będzie też to trwało wiecznie. Skupienie uwagi publicznej wokół jednego tematu, a jeszcze forma wprowadzania tego tematu do agendy, jak robi to pani Marta Lempart, czyli liderka Strajku Kobiet, powoduje, że Polacy się tego boją - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
rozwiń zwiń