X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: protest przeciwników aborcji. "Prosimy prezydenta Bidena o decyzje pro-life"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 20:54
W Stanach Zjednoczonych odbywa się doroczny protest przeciwników aborcji "Marsz dla życia". Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie miało w większości wirtualny charakter. Tegoroczny marsz odbywa się w momencie, gdy nowy prezydent Joe Biden zniósł w USA niektóre antyaborcyjne restrykcje.
Uczestnicy Marszu dla życia w Waszyngtonie
Uczestnicy "Marszu dla życia" w WaszyngtonieFoto: LEAH MILLIS/Reuters/Forum

W dorocznych "Marszach dla życia" odbywających się w stolicy USA biorą zwykle udział dziesiątki tysięcy Amerykanów. Tym razem jednak tylko niewielka grupa działaczy antyaborcyjnych i duchownych przemaszerowała ulicami Waszyngtonu pod siedzibę Sadu Najwyższego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
biden podpis forum 1200 .jpg
"Promowanie destrukcji życia". Amerykańscy biskupi przeciwko decyzji Bidena

Pozostali dołączyli do protestu przez internet, gdzie mogli oglądać wystąpienia przywódców ruchu antyaborcyjnego.

Czytaj również:

Krytyka decyzji Bidena

Przewodnicząca komitetu organizacyjnego "Marszu dla życia" Jeanne Mancini skrytykowała decyzję nowego prezydenta USA Joe Bidena zezwalającą na finansowanie z funduszy federalnych zagranicznych organizacji oferujących usługi i doradztwo aborcyjne. - Prosimy prezydenta Bidena, by podejmował jednoczące, decyzje pro-life, które są popierane przez zdecydowaną większość Amerykanów - argumentowała.

Posłuchaj
00:52 10877603_1.mp3 "Marsz dla życia" w USA. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

"Marsz dla Życia" organizuje amerykański Kościół Katolicki w rocznicę decyzji Sądu Najwyższego z 1973 roku w sprawie Roe v. Wade, gwarantującej kobietom prawo do aborcji. Do protestu przyłączyło się wiele kościołów protestanckich. Przeciwnicy aborcji liczą, że dzięki konserwatywnej większości w Sądzie Najwyższym uda się wprowadzić większe restrykcje prawa o przerywaniu ciąży.

ms

Czytaj także

Aborcja w USA. Stan Luizjana ogranicza przeprowadzanie zabiegu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 12:47
Wyborcy w Luizjanie zatwierdzili we wtorek poprawkę do konstytucji stanowej, która uniemożliwia sądom uznanie "prawa do aborcji" lub publiczne jej finansowanie. Autorką poprawki była senator stanowa Katrina Jackson z Partii Demokratycznej, którą poparło wielu przedstawicieli obu partii.
rozwiń zwiń