X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polityka w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Prof. Kleiber: trzeba współpracować także politycznie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 15:12
- Podczas konferencji premierów Grupy Wyszehradzkiej padło zdanie, że to grupa współpracy gospodarczej, a nie politycznej. Dzisiaj trzeba myśleć również o współpracy politycznej. Może to być z korzyścią dla wszystkich czterech państw - powiedział prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze".
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

W środę na Zamku Królewskim na Wawelu miał miejsce szczyt szefów rządów krajów Grupy Wyszehradzkiej organizowany z okazji 30-lecia formatu. Premierzy podpisali deklarację, w której opowiedzieli się za wzajemną współpracą przy projektach cyfrowych.

V4 twietter 1200.jpg
Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej. Ekspert: na pierwszy plan wysunęła się kwestia walki z pandemią

"Współpraca także polityczna"

Prof. Michał Kleiber powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że konieczne jest ujednolicenie stanowisk między państwami Grupy Wyszehradzkiej w celu prowadzenia polityki wewnątrz Unii Europejskiej. - Podczas konferencji premierów Grupy Wyszehradzkiej padło zdanie, że to grupa współpracy gospodarczej, a nie politycznej. Dzisiaj trzeba myśleć również o współpracy politycznej. Może to być z korzyścią dla wszystkich czterech państw. Myślę tutaj np. o ujednolicaniu stanowisk w ramach polityki unijnej. Tutaj ciągle V4 nie ma specjalnych osiągnięć - ocenił.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że sprawą która powinna zostać wyjaśniona w grupie V4 jest budowa gazociągu Nord Stream 2. - Francja i Niemcy mają zupełnie inny pogląd na rurociąg Nord Stream 2 niż my. Pamiętajmy jednak, że trochę odmienne zdanie na ten temat mają także kraje Grupy Wyszehradzkiej. Jest to rzecz, która jest wielkim problemem - powiedział.

- Sprawa Nord Stream2 jest sprawą także polityczną polityczną. Nie wiem czy premierzy Grupy Wyszehradzkiej o tym rozmawiali, ale to by się przydało. Moim zdaniem dyplomacja dotycząca tego problemu jest słaba.  Trzeba udowodnić jakie konsekwencje będzie miało Nord Stream 2 dla całej Europy - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:04 PR24_mp3 2021_02_18-14-07-30.mp3 Prof. Michał Kleiber o współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Michał Kleiber (redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze")
Data emisji: 18.02.2021
Godzina emisji: 14:07

dz

Czytaj także

Szczyt V4. Ekspert: gospodarki tych krajów przez 30 lat rozwijały się w imponujący sposób

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 19:30
Trzydziesta rocznica istnienia Grupy Wyszehradzkiej oraz walka z pandemią COVID-19. Te  tematy zdominowały szczyt premierów państw V4, który odbył w  Krakowie. Podczas spotkania  szefowie rządów podpisali wspólną deklarację podsumowującą działalność Grupy V4. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Wyszehradzki zostanie zwiększony o 2 mln euro. Wiceszef MSZ: środki trafią na cele społeczne

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 09:45
- Premierzy V4 zdecydowali o zwiększeniu Funduszu Wyszehradzkiego o 2 mln euro, dodatkowe środki będą przeznaczone na projekty społeczne skierowane do młodzieży - mówił w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk podczas konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: w Grupie V4 możemy szybciej się rozwijać i być bardziej skuteczni w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 12:29
O rosnącym znaczeniu gospodarczym Grupy Wyszehradzkiej mówili m.in. goście Polskiego Radia w audycji Rządy Pieniądza: dr Marek Rozkrut, główny ekonomista w firmie EY i dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW.
rozwiń zwiń