X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS zdecydowanym liderem, nowy "klub konserwatystów". Zobacz sondaż

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 13:50
Partia Szymona Hołownia wypada z podium - wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. Liderem cały czas pozostaje Prawo i Sprawiedliwość (prawie 20 pkt proc. różnicy nad drugą Koalicją Obywatelską). Dodatkowo w badaniu uwzględniono utworzenie tzw. klubu konserwatystów.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu
pap_sejm_1200.jpg
Nowy sondaż partyjny. Zobacz, ile mandatów dla PiS, a ile dla PO i Hołowni

Do wspomnianego wyżej klubu zaliczaliby się politycy konserwatywni niebędący w PiS: przeciwni stanowisku partii posłowie KO, politycy Porozumienia Jarosława Gowina oraz posłowie Kukiz'15 i PSL.

Czytaj także:

W badaniu ankietowani odpowiadali na pytanie: "Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?".

Jak prezentują się wyniki?

  • stawkę otwiera Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36,4 proc. głosów,
  • dalej jest Koalicja Obywatelska - 17,1 proc.,
  • następnie Lewica, na którą wskazało 14,5 proc.,
  • na czwartym miejscu Polska 2050 Szymona Hołowni - 13,9 proc. głosów,
  • kolejno klub konserwatystów z wynikiem 12,4 proc. głosów,
  • ostatnie miejsce zajęła Konfederacja - 5,6 proc. głosów.

Przeliczając ten wynik na mandaty, PiS mogłoby liczyć na 197 miejsc w Sejmie, KO na 82, Lewica na 61, Polska 2050 na 60, koalicja konserwatystów na 53, Konfederacja na 6, a Mniejszość Niemiecka na 1 - podaje portal.

***

Badanie dla portalu DoRzeczy.pl przeprowadzono w dniach 20-21 lutego na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować.

DoRzeczy.pl
pb

Czytaj także

Duża przewaga PiS nad KO, sześć partii w Sejmie. Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 10:42
PiS może liczyć na poparcie 33,5 proc. ankietowanych, Koalicja Obywatelska - 19,3 proc., a Polska 2050 - na 14,6 proc. - wynika z sondażu United Survey na zlecenie Wirtualnej Polski. Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica - 11,4 proc., Konfederacja - 6 proc. i PSL - 5,8 proc.
rozwiń zwiń