X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Są nowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące szczepionki przeciw COVID-19. Chodzi o produkt AstraZenenki

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 21:40
Ministerstwo Zdrowia zaleca, by preparatem firmy AstraZeneca szczepić przeciw COVID-19 osoby do 69 lat. Resort wydał w sobotę komunikat w tej sprawie. Dotychczas zalecane było stosowanie szczepionki AstraZeneca do 65. roku życia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Komunikat, który z upoważnienia ministra Adama Niedzielskiego wydał wiceminister Maciej Miłkowski, powstał w oparciu o rekomendacje Rady Medycznej, działającej przy premierze oraz opinię Zespołu ds. Szczepień Ochronnych, działającego przy resorcie.

Szczepionka1200/PAP
Produkcja szczepionek przeciw COVID-19 w Polsce? Rada Europejska rozważa taką możliwość

MZ poinformowało, że zaleca, aby szczepienia przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień były wykonywane szczepionką AstraZeneca u osób dorosłych urodzonych w roku 1952 oraz młodszych. Szczepienie winno odbywać się w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu 10-12 tygodni.

Zalecenie – jak zaznaczono - jest zgodne z charakterystyką produktu leczniczego.

24 listopada br. Rada Medyczna oceniła, że w świetle wyników nowych badań klinicznych stosowanie szczepionki AstraZeneca jest dopuszczalne u osób od 18 do 69 roku życia.

26 lutego opinię w tym zakresie wydał też Zespół ds. Szczepień Ochronnych. Zespół zarekomendował, aby szczepienia przeciw COVID-19 z wykorzystaniem szczepionki AstraZeneca były prowadzone w grupie od 18 do 69 lat.

Czytaj także:

Szczepionka od firmy Astra Zeneca przeciw COVID-19 zawiera zmodyfikowanego, niegroźnego wirusa, będącego nośnikiem mRNA. Wymaga dwóch dawek. Do jej transportu oraz przechowywania wystarcza temperatura 2-8 stopni Celsjusza; może być trzymana w zwykłej lodówce przez co najmniej przez 6 miesięcy.


kmp


Czytaj także

"Firmy muszą wypełnić zobowiązania". Szef RE o produkcji szczepionek na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 20:51
Szef Rady Europejskiej Charles Michel powiedział, że priorytetem w Unii jest obecnie przyspieszenie produkcji i dostaw szczepionek przeciw koronawirusowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana w programie szczepień. Seniorom od 65 do 69 lat będzie podawany preparat firmy AstraZeneca

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 13:45
- Seniorzy od 65 do 69 lat będą w najbliższym czasie szczepieni preparatem AstraZeneki - poinformował w piątek na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że ta zmiana wynika z najnowszej rekomendacji Rady Medycznej przy premierze.
rozwiń zwiń