more_horiz
Wiadomości

Życie rannego nie jest zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2010 19:19
W strzelaninie w łódzkim biurze PiS zginął 62 letni Marek Rosiak, asystent europosła PiS-u Janusza Wojciechowskiego.
Audio

Paweł Kowalski raniony rano przez napastnika w Łodzi w siedzibie PiS, przeszedł juz operację i jego życie nie jest zagrożone - poinformowała rzeczniczka Wojskowej Akademii Medycznej Anna Tomczyk. W strzelaninie zginął 62 letni Marek Rosiak , asystent europosła PiS-u Janusza Wojciechowskiego. Policja zatrzymała sprawcę 62- letniego mieszkańca Częstochowy Ryszarda C.

"Miał dużo szczęścia"


Po dwugodzinnej operacji Kowalski jest przytomny i według lekarzy w pełni wydolny krążeniowo i oddechowo. Lekarze zszyli rozległą ranę szyi i wykonali zabieg tracheotomii. Napadnięty miał uszkodzoną krtań. Lekarze mowią, że miał dużo szczęścia - gdyby napastnik ugodził go w miejce oddalone o zaledwie kilka milimetrów, rana najprawdopodniej okazałaby się śmiertelna.

Napastnik po godzinie jedenastej po wejściu do biura PiS w Łodzi oddał 4 strzały z pistoletu do jednego z mężczyzn, przebywających w biurze. Mężczyzna zginął na miejscu. Druga ofiara - Paweł Kowalski, współpracownik posła Jarosława Jagiełły, została zaatakowana nożem. Pierwsi interweniowali strażnicy miejscy, mający nieopodal siedzibę, szybko dostali się na miejsce i obezwładnili napastnika. Leszek Wojtas z łódzkiej straży miejskiej poinformował dziennikarzy, że na razie nie wiadomo jakie były motywy działania starszego mężczyzny, który wdarł się do biura PiS w centrum Łodzi.

Ryszardowi C. grozi dożywocie


62-letni mężczyzna, który wtargnął do łódzkiej siedziby PiS, Ryszard C., przyznał się do popełnienia tych czynów. To były taksówkarz, wcześniej nie był notowany. Usłyszał już zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej.


Według informacji uzyskanych przez PAP mężczyzna podczas przesłuchania przez policję miał twierdzić, że nienawidzi PiS i rządów polityków tej partii sprzed lat; broń kupił jeszcze w czasach PRL - był to gazowy pistolet przerobiony na broń ostrą.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że zachowanie mężczyzny podczas prowadzonych czynności nie wskazuje, że cierpi na zaburzenia psychiczne. Jest rozwiedziony, bezdzietny; od lipca, kiedy wymeldował się z mieszkania w Częstochowie, krążył po kraju.

rr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem