X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska wśród krajów Unii najlepiej radzących sobie ze skutkami koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 14:28
Polska gospodarka znajduje się w czołówce krajów Unii Europejskiej radzących sobie najlepiej ze skutkami koronawirusa. Notuje jeden z najmniejszych spadków PKB, uratowała dzięki tarczom ponad 6,5 mln miejsc pracy, realizuje swoje programy społeczne.
Dystrybucja maseczek z Agencji Rezerw Strategicznych w Olsztynie, 9 bm. Ze względu na wysokie statystyki zachorowań na koronawirusa w regionie Agencja skierowała do woj. warmińsko-mazurskiego 5,7 mln darmowych maseczek. Olsztyn rozdysponuje ok. 650 tys. z nich. W rozdawaniu maseczek w sklepach biorą udział żołnierze WOT
Dystrybucja maseczek z Agencji Rezerw Strategicznych w Olsztynie, 9 bm. Ze względu na wysokie statystyki zachorowań na koronawirusa w regionie Agencja skierowała do woj. warmińsko-mazurskiego 5,7 mln darmowych maseczek. Olsztyn rozdysponuje ok. 650 tys. z nich. W rozdawaniu maseczek w sklepach biorą udział żołnierze WOTFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Minister Maląg na wspólnej konferencji z wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olgą Semeniuk mówiła o realizacji tarczy antykryzysowej i Krajowym Planie Odbudowy.

200 mld zł dla przedsiębiorców i pracowników, uratowano 6,5 mln miejsc pracy

- Około 200 mld zł zostało już przekazanych na wsparcie przedsiębiorców i pracowników. Zostało uratowanych ponad 6,5 mln miejsc pracy - powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.


zdjęcie ilustracyjne.jpg
Polityka rządu skutecznie ratuje miejsca pracy. Niskie bezrobocie w Polsce

Posłuchaj
00:31 maląg.mp3 Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że polityka rządu skutecznie ratuje miejsca pracy. Świadczą o tym dane o bezrobociu podane przez Eurostat. Według danych za styczeń tego roku stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,1 procent i była najniższa spośród wszystkich krajów Unii Europejs

 

Przypomniała, że z danych Eurostatu wynika, że w styczniu Polska miała najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej - wyniosło ono 3,1 proc.

Na drugim miejscu były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc, a na trzecim Holandia - 3,6 proc.

W Polsce spadek PKB jednym z najniższych w Unii Europejskiej

Minister przypomniała, że w minionym roku PKB w Polsce obniżył się o 2,8 proc.


1200_Maląg_PAP.png
"Najważniejsze było utrzymanie programów społecznych". Maląg o działaniach rządu w czasie pandemii


- Jest to niski spadek w porównaniu ze średnimi spadkami w krajach Unii Europejskiej, gdzie średnia jest 7,4 proc. Ale kiedy ten spadek produktu krajowego brutto przeliczymy na mieszkańca, to zauważycie państwo, że w Polsce ten spadek jest o 2 proc., a w innych krajach, takich jak Francja, Belgia, Austria, Niemcy, jest między 2 a 13 proc. - powiedziała.


gospodarka pkb wykresy 1200 glow-1Glow ImagesEast News.jpg
Mija rok od pojawienia się pandemii: są firmy i branże, które już wychodzą z zapaści


Maląg przywołała również dane wskazujące na dynamikę wzrostu PKB na mieszkańca między rokiem 2011 a 2020.

- Widzimy, że ta dynamika wynosi 37,7 proc., co pokazuje, że Polska jest szósta na tle państw europejskich, a więc jest to bardzo dobry wynik, który pokazuje, że rzeczywiście po okresie pandemii jesteśmy w stanie wrócić na drogę szybkiego rozwoju gospodarczego - powiedziała.

Zapewniła, że realizacja programów społecznych "nie jest w żaden sposób zagrożona".

IAR, PAP, jk

Czytaj także

Tarcze pomagają. Bezrobocie w Polsce na stabilnym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 17:53
O utrzymującej się na stabilnym poziomie stopie bezrobocia oraz o znaczeniu tarcz ochronnych dla pracodawców i pracowników mówiła w radiowej Jedynce wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport: rynek pracy broni się przed pandemią. Eksperci przewidują jednak zawirowania

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 14:33
Już szósty miesiąc z rzędu stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 6,1 proc. Jak wynika z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, rynek pracy w Polsce nadal pozostaje w lepszej kondycji niż w innych krajach Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus uderzył w gospodarki. Brytyjskie PKB skurczyło się o prawie 10 proc., hiszpańskie o 11 proc.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 11:01
Koronawirus nie oszczędza europejskich gospodarek – te dotknięte lockdownem i ograniczeniami notują spadki nienotowane od lat. Hiszpański PKB skurczył się w 2020 r. o 11 proc., brytyjski o 9,9 proc., polska gospodarka zmniejszyła się w IV kwartale zdecydowanie mniej, ale też zmniejszyła się o 2,8 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: najniższe bezrobocie w Europie to zasługa wsparcia państwa i operatywności naszych producentów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 16:38
Na najniższy w Europie poziom bezrobocia w Polsce wpłynęła zarówno skuteczne tarcze antykryzysowe jak i mobilność naszych producentów, którzy umiejętnie weszli w lukę, która powstała w związku z opóźnieniami dostaw z państw położonych znacznie dalej od nas - mówili w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
rozwiń zwiń