X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stoltenberg: agresywna Rosja i rosnące w siłę Chiny określają przyszłe wyzwania NATO

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 12:50
- Konsekwencje wynikające z agresywnych działań Rosji i wzmacniania się Chin określają zakres przyszłych wyzwań dla NATO - oznajmił w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg, przedstawiając sprawozdanie za rok 2020.
Jens Stoltenberg
Jens StoltenbergFoto: nato.int

- Potrzebujemy silnych więzów transatlantyckich, żeby radzić sobie z wyzwaniami. Destabilizujące zachowanie Rosji, dalsze zagrożenie terroryzmem, skomplikowane cyberataki, rosnące w siłę Chiny, konsekwencje zmian klimatu na bezpieczeństwo. Żaden kraj, ani żaden kontynent nie może sobie z nimi sam poradzić - mówił Stoltenberg na konferencji prasowej.


rosja wojsko 1200 shutterstock.jpg
Białoruś stawia na współpracę militarną z Rosją. Powstaną wspólne centra bojowe

- Bardziej asertywna Rosja, odpowiedzialna za agresywne działania wobec sąsiadów, takie jak widzieliśmy w przypadku Ukrainy i w Gruzji; Rosja odpowiedzialna za ataki hybrydowe i cyberataki przeciwko sojusznikom NATO; próby wpływania na wewnętrzne procesy polityczne; globalne zmiany w układzie sił spowodowane wzmacnianiem się Chin. To wszystko razem definiuje przyszłe wyzwania dla NATO. Dlatego tak ważne jest, żeby NATO dostosowywało się i odpowiadało na bardziej wymagające otoczenie - doprecyzował sekretarz generalny Sojuszu.

Stoltenberg zaapelował też do państw Sojuszu o wzmacnianie zdolności cyberobrony i odporności infrastruktury krytycznej, w tym telekomunikacyjnej.

mg

Czytaj także

Wyższe składki, wzmocnienie siły dyplomatycznej. NATO planuje reformę do 2030 r.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 02:20
NATO będzie się reformować. Projekt zmian w Sojuszu przedstawił sekretarz generalny organizacji podczas dzisiejszej wideokonferencji z ministrami obrony z krajów członkowskich. Przez najbliższą dekadę do 2030 roku NATO chce wprowadzać szerokie reformy, by w ten sposób lepiej dostosować się do zmieniającego się świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef NATO zapowiedział rozszerzenie dotychczasowej misji Sojuszu w Iraku

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 05:00
Decyzję w tej sprawie mają w czwartek podjąć ministrowie obrony krajów NATO podczas wideokonferencji z Kwaterą Główną. Politycy będą też rozmawiać o przyszłości misji w Afganistanie. Zarówno w Iraku, jak i w Afganistanie, pod sztandarem Sojuszu służą także polscy żołnierze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarz generalny NATO: najważniejsze, by kryzys zdrowotny nie stał się kryzysem bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 10:56
Współpraca Unii z NATO, a także zwiększenie zdolności Europy reagowania na wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa - to tematy wideoszczytu z udziałem przywódców 27 krajów. Na początku w naradzie uczestniczył sekretarz generalny Sojusz Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.
rozwiń zwiń