X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: apel o pomoc w odbudowie narodowego sanktuarium. Kościół zniszczony przez pożar

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 07:08
W wyniku pożaru, który wybuchł we wtorek rano zostało poważnie uszkodzone Narodowe Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu. Biskupi katoliccy Białorusi zaapelowali o pomoc.
Pożar Kościoła w Budsławiu
Pożar Kościoła w BudsławiuFoto: Witalij Polinewski/Catholic.by
kościół FORUM 1200.jpg
Francja: co dwa tygodnie znika jeden budynek sakralny

"Wzywamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy i ewentualnej pomocy w odrestaurowaniu sanktuarium w Budsławiu, zbudowanego przez naszych przodków z wielką miłością do Boga i Jego Najświętszej Matki" – apelują biskupi.

Strata dla całego narodu

W oddzielnym komunikacie administrator apostolski sede vacante archidiecezji mińsko-mohylewskiej, biskup Kazimierz Wielikosielec przypomina, że pożar zniszczył dach, poważnie uszkodził sklepienia świątyni i inne konstrukcje budowlane i że jest to poważna strata nie tylko dla Kościoła katolickiego na Białorusi, ale dla całego narodu. "W tym trudnym momencie proszę o pomoc w przywróceniu naszej wspólnej wartości narodowej – bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Budsławiu" – pisze bp Wielikosielec.

Sanktuarium narodowe w Budsławiu to wartość historyczno-kulturowa pierwszej kategorii, co oznacza, że ma znaczenie narodowe dla całej Białorusi. Dla tamtejszych katolików jest tym, czym Jasna Góra dla Polaków.

pg

Czytaj także

"Polityka pozbawiona aspektu duchowego pada ofiarą nieumiarkowania". Znana filozof o roli chrześcijaństwa

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:25
- Właściwym obiektem współczesnej niechęci nie jest chrześcijaństwo jako takie, a raczej jego wymiar instytucjonalno-polityczny - mówi prof. Chantal Delsol, wybitna filozof, pisarka i profesor filozofii politycznej, członkini Akademii Francuskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt na Ukrainie. Watykan gotów do mediacji w ramach grupy kontaktowej

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 13:02
Watykan jest gotów do mediacji między Ukrainą a Rosją, ale tylko w ramach mińskiej grupy kontaktowej - poinformował prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich, kardynał Leonardo Sandri. Mówił o tym w wypowiedzi dla portalu repubblica.it.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Smutna ścieżka ku kościelnej otchłani". Weigel o drodze synodalnej w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 14:48
- Kłopot, jaki mam ja i wielu innych, gdy słyszymy biskupa Bätzinga, jego podobnie myślących kolegów z episkopatu oraz przedstawicieli Komitetu Centralnego Katolików Niemieckich, polega na tym, że nie słyszymy głosu Pana, Ewangelii czy prawdy, ale głos postmodernizmu - powiedział jeden z czołowych watykanistów George Weigel.
rozwiń zwiń