"Stacje Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czekają na krew". Apel organizatorów biegu "Tropem Wilczym"
Organizatorzy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" apelują o udział w zbiórce krwi w ramach tegorocznego, IX biegu. Krew można oddawać od dziś na hasło "Tropem Wilczym" we wszystkich Stacjach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Narodowego Centrum Krwi.
2021-07-01, 19:59
Powiązany Artykuł
Krew to dar. Podziel się nią z innymi
- Sezon wyjazdowy to sezon wypadkowy. Wszystkie Stacje Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czekają na krew ratującą życie - przypominają organizatorzy akcji. Podkreślają, że na krew czekają nie tylko ofiary wypadków drogowych, ale też pacjenci z planowanymi zabiegami i operacjami ratującymi życie i zdrowie.
Zwracają uwagę, że w związku z obecnym brakiem krwi w jej bankach te działania są sparaliżowane. Jak piszą, "brak krwi jest obecnie największą potrzeba społeczną. I w mocy społecznej leży rozwiązanie tego problemu".
Organizowane przez "Tropem Wilczym" we współpracy z Narodowym Centrum Krwi zbiórki odbywają się w całej Polsce. Tegoroczny IX bieg jest kolejnym, w którym akcja oddawania krwi jest stałym elementem.
"Poziom rezerwy"
Organizatorzy podkreślają, że krew oddają zarówno ambasadorzy biegu, którzy zachęcają także do udziału w zbiórce, jak i uczestnicy biegu. Dodają, że do tej pory za każdym razem "udawało się napełnić banki krwi do poziomu rezerw".
REKLAMA
Kolejna okazja, by oddać krew na hasło "Tropem Wilczym" będzie 15 sierpnia. Zbiórka będzie towarzyszyła Biegowi "Tropem Wilczym", który się wówczas odbędzie.
Organizowany od 2013 roku bieg to międzynarodowy hołd składany tym, którzy mieli odwagę walczyć o wolność, o niepodległość, gotowi zapłacić za to każdą cenę. Odbywa się w kilkuset miejscach na całym świecie.
- Wyjątkowa akcja młodych patriotów. "Biegniemy oddać krew"
- Krwiodawcy potrzebni od zaraz. Wzrasta zapotrzebowanie na krew i jej składniki
W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 75 000 uczestników w 370 miejscach - miastach w Polsce i za granicą - w tym Chicago, Londynie, Nowym Jorku, Wiedniu i Wilnie, w miejscach biegów garnizonowych, a także w zagranicznych misjach wojskowych - w Afganistanie, Bośni i Hercegowinie, Iraku, Kosowie, Łotwie, Republice Środkowoafrykańskiej i Rumunii, gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze innych państw.
REKLAMA
Biegowi towarzyszyły między innymi akcje charytatywne, imprezy lokalne, spotkania ze świadkami historii i grupami rekonstrukcyjnymi, koncerty i konkursy rodzinne
Polskie Radio jest patronem medialnym projektu "Tropem Wilczym".
IAR/jb
REKLAMA
REKLAMA