more_horiz
Wiadomości

"Przygotowano 800 ton żywności". Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów rusza już po raz trzeci

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 10:35
- Tym działaniem chcemy wspomóc najbardziej potrzebujących, przekazując pomoc żywnościową do wielu ośrodków wsparcia w całej Polsce. Dotychczas, w ramach akcji, przekazaliśmy blisko 3 tys. ton żywności - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Jak przypomniała minister Maląg, Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów to komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.
Jak przypomniała minister Maląg, Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów to komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.Foto: gov.pl

Podczas briefingu prasowego, który odbył się we wtorek w siedzibie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie, minister Marlena Maląg przypomniała, że to trzecia edycja akcji Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów. - Dotychczas, w ramach akcji, przekazaliśmy blisko 3 tys. ton żywności - poinformowała.

Jak zaznaczył prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski, czas przedświąteczny to okres, kiedy możemy podzielić się naszymi zasobami z osobami potrzebującymi wsparcia.

800 ton żywności

- Ta edycja to ponad 800 ton żywności, które w 120 transportach trafiła lub trafi w najbliższych dniach do ponad 18 magazynów 11 organizacji w całej Polsce - poinformował.

Dodał, że w tym roku, ze względu na to, co się dzieje na wschodniej granicy Polski, "lwia część tej pomocy trafi do ośrodków, które wspierają osoby ubogie na terenach na wschodzie Polski: w woj. podlaskim i lubelskim". - Tam, gdzie jest problem z ograniczeniem pracy, z ograniczeniem możliwości obsługi i przyjmowania turystów - zapowiedział. - Staramy się, żeby RARS zawsze była gotowa na różne sytuacje, na różne kryzysy i wspierała różne działania rządu - zastrzegł.

Pomoc starszym, bezdomnym i w trudnej sytuacji

Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów, komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, został uruchomiony w grudniu ubiegłego roku by wesprzeć najbardziej potrzebujących – osoby starsze, osoby w kryzysie bezdomności czy też w innej trudnej sytuacji życiowej.

Dzięki Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami kościelnymi, w sumie blisko 3 mln kilogramów żywności trafiło w trzech transzach do punktów magazynowych, a następnie zostało rozdysponowane do placówek zajmujących się osobami najbardziej potrzebującymi.
W ostatniej transzy wzięły udział m.in. Caritas Polska, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Urszulanek N.M.P. z Gandino, Towarzystwo Pomocy Dzieciom, Fundacja "Zielona Dobroczynność", a także Fundacja A.R.T.
Organizacjom tym, w ramach ostatniej transzy, przyznano z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych blisko 900 ton żywności.

Czytaj także:

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem