more_horiz
Wiadomości

Co z 14. emeryturą w 2022 roku? Minister finansów: jesteśmy przygotowani

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 09:14
Czy w 2022 roku emeryci mogą liczyć na czternastą emeryturę? Nie wyklucza tego minister finansów. Tadeusz Kościński w "Sygnałach Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia powiedział, że jego resort jest na to przygotowany, choć zaznaczył, że organem decyzyjnym w tej kwestii jest cały rząd i ministerstwo rodziny i polityki społecznej.
Tadeusz Kościński powiedział, że jego resort jest przygotowany na ewentualność wypłacenia 14. emerytury
Tadeusz Kościński powiedział, że jego resort jest przygotowany na ewentualność wypłacenia 14. emeryturyFoto: Daniel Dmitriew/FORUM

W mediach pojawiła się informacja, że minister finansów ogłosił, iż nie będzie już czternastej emerytury. Szef tego resortu na antenie Programu 1 Polskiego Radia zdementował tę informację, mówiąc, że "to doskonały przykład tego, jak tworzy się fake news".

- Ja powiedziałem, że  Ministerstwo Finansów jest przygotowane finansowo na każdą ewentualność, czy to ratowanie gospodarki, czy tarcza antyinflacyjna, czy na rozwój inwestycji, jak również na różne fundusze potrzebne na programy społeczne - powiedział. - Rolą ministerstwa finansów nie jest decydowanie o tym, czy będzie trzynasta, czy czternasta emerytura - oświadczył.

Tadeusz Kościński poinformował na antenie radiowej Jedynki, że jego resort jest przygotowany na taką ewentualność. Podkreślił jednak, że organem decyzyjnym ws. czternastej emerytury jest cały rząd i ministerstwo rodziny i polityki społecznej.

Polski Ład na stałe stworzył czternastą emeryturę - przypomniał. - Emeryci, którzy otrzymują mniejszą emeryturę, będą dostawali 1200-1300 zł więcej co roku, co jest bardzo blisko właśnie jednej takiej emerytury - dodał.

Minister finansów w "Sygnałach dnia" zaznaczył, że nie można wykluczyć, że zapadnie decyzja w kwestii czternastej emerytury i będzie ona wypłacana w tym roku.

Posłuchaj
01:09 Tadeusz Kościński o 14 emeryturze Sygnały Dnia PR1.mp3 Tadeusz Kościński o czternastej emeryturze (Sygnały Dnia/PR1)

ZOBACZ TAKŻE: Tadeusz Kościński w "Sygnałach Dnia"

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem