more_horiz
Wiadomości

"Potrzeba dalszych rozmów". Premier Czech o sprawie Turowa

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 20:55
Premier Czech Petr Fiala powiedział, że osiągnięcie porozumienia w sprawie Turowa będzie wymagać dalszych rozmów pomiędzy Pragą i Warszawą. Szef czeskiego rządu potwierdził, że wycofanie przez stronę czeską pozwu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest elementem negocjowanej umowy dotyczącej kopalni.
Premier Czech podkreślił, że potrzeba dalszych rozmów z Polską, by zbliżyć się do porozumienia ws. kopalni Turów
Premier Czech podkreślił, że potrzeba dalszych rozmów z Polską, by zbliżyć się do porozumienia ws. kopalni TurówFoto: Łukasz Barzowski/Shutterstock

Petr Fiala powiedział, że jest informowany o postępie w polsko-czeskich negocjacjach.

- Nie jesteśmy jeszcze u celu. Będzie to wymagać dalszych kroków. Potrzebne jest zawarcie międzyrządowej umowy, której częścią jest wycofanie skargi do TSUE - podkreślił premier Czech.

Turów. Powrót do rozmów

Wczoraj strony sporu wróciły do rozmów po ponad dwumiesięcznej przerwie. Dziewiętnasta tura negocjacji była jednocześnie pierwszą, w której stronę czeską reprezentował nowy centroprawicowy rząd.

Czeska minister środowiska Anna Hubaczkova poinformowała na Twitterze, że skontaktowała się dziś z polską minister Anną Moskwą. Przekazała jej, że czeski rząd analizuje zaproponowany przez stronę polską projekt umowy.

Posłuchaj
00:43 11510331_1.mp3 Premier Fiala o negocjacjach ws. kopani Turów. Relacja Wojciecha St bby (IAR)

 

Czytaj także:

kmp

Zobacz także

Zobacz także