more_horiz
Wiadomości

Apel o wywieszenie flag. "Bądźmy solidarni z narodami napadniętymi przez Rosję"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 09:18
Redakcja serwisu Niezalezna.pl, związanego z "Gazetą Polską" apeluje, by 16 lutego, w Dzień Zjednoczenia Ukraińców, Polacy wywieszali flagi narodowe w geście solidarności z narodami, które padły ofiarą rosyjskiej agresji.
Serwis Niezalezna.pl apeluje: 16 lutego wywieśmy flagę w geście solidarności z ofiarami rosyjskiej agresji.
Serwis Niezalezna.pl apeluje: 16 lutego wywieśmy flagę w geście solidarności z ofiarami rosyjskiej agresji.Foto: Shutterstock/Velishchuk Yevhen

"Do wszystkich, którym nie jest obojętny los Polski oraz naszych najbliższych sąsiadów zwracamy się z apelem, aby 16 lutego, który został ustanowiony Dniem Zjednoczenia Ukraińców, Polacy wywieszali biało-czerwone flagi w ramach solidarności z narodami napadniętymi przez Rosjan" - pisze redakcja portalu.

Prezydent Ukrainy apeluje o jedność

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ustanowił 16 lutego Dniem Zjednoczenia Ukraińców. Jak mówił, tego dnia Ukraińcy wywieszą flagi narodowe, założą niebiesko-żółte wstążki i "pokażą całemu światu swoją jedność".

Posłuchaj
00:49 11557963_1.mp3 Ukraiński prezydent nawołuje do jedności - relacja Pawła Buszki (IAR)

16 lutego jest wskazywany jako potencjalna data kolejnej inwazji Rosji na Ukrainę.

Czytaj także:

Rosyjskie wojska u granic Ukrainy

Według danych przekazanych wcześniej przez ukraińskie ministerstwo obrony łączna liczba rosyjskich żołnierzy u granic z Ukrainą i na terytoriach okupowanych sięga 140 tysięcy. 30 tysięcy rosyjskich żołnierzy zaangażowanych jest w manewry na terytorium Białorusi. Ponadto, w ramach ćwiczeń na Morzu Czarnym, Rosjanie zgromadzili ponad 30 okrętów wojennych.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem