more_horiz
Wiadomości

Białoruś: 8 lat łagru dla matki 6-letniego dziecka. "Za obrażanie Aleksandra Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 13:15
Na Białorusi nie ustają represje polityczne. Sąd w Mohylewie skazał Alenę Łazarczyk na 8 lat łagru za rzekome "obrażanie Aleksandra Łukaszenki" i "działalność ekstremistyczną" - powiadomiło Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiosna".
Alena Łazarczyk została aresztowana w grudniu zeszłego roku za udział w protestach społecznych po sfałszowanych wyborach prezydenckich dwa lata temu
Alena Łazarczyk została aresztowana w grudniu zeszłego roku za udział w protestach społecznych po sfałszowanych wyborach prezydenckich dwa lata temuFoto: shutterstock.com/Zolnierek

Alena Łazarczyk została aresztowana w grudniu zeszłego roku za udział w protestach społecznych po sfałszowanych wyborach prezydenckich dwa lata temu. Jej 6-letni syn został przekazany do sierocińca.

15 lat łagru dla pracownika kolei

Sąd w białoruskim Witebsku skazał Siarheja Kanawołowa na 15 lat łagru za rzekome "podsycanie nienawiści społecznej" i "akt terrorystyczny" - powiadomiło Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna".

Siarhej Kanawałau był pracownikiem kolei państwowych. Został aresztowany w marcu, kiedy po terytorium Białorusi przemieszczały się wojska rosyjskie zmierzające na Czernihów i Kijów.

Prokuratura wysunęła przeciwko Kanawałowi oskarżenia o przygotowanie akcji sabotażowych na kolei. Rozprawa sądowa odbywała się za zamkniętymi drzwiami. W podobnych procesach na Białorusi skazano już 18 osób. Kilka z nich zostało ciężko rannych podczas aresztowania.

Czytaj więcej:

koz

Zobacz także

Zobacz także